Show Jana Krause: sběratel medailí, všestranná herečka a kde v těle sídlí jednotlivé emoce?

31.01.2014 10:16

Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání legendární atlet Imrich Bugár, herečka Eva Josefíková a lékařka Jarmila Klímová.

Show Jana Krause: sběratel medailí, všestranná herečka a kde v těle sídlí jednotlivé emoce?
Foto: Nejvic.info
Popisek: Moderátor a herec Jan Kraus

Premiéru dalšího dílu čtvrté série Show Jana Krause uvidíte v pátek 31. ledna ve 22.15 na Primě.

Moderátor přivítal velkou hvězdu československého disku Imricha Bugára, mistra světa v atletice, který nedávno vystupoval v tanečním pořadu, kde skončil třetí. „Na začátku mi to šlo těžce a ke konci už vůbec ne,“ vtipkoval pan Bugár na adresu svého umístění, když skončil v pořadí třetí. Přinesl s sebou na ukázku disk, se kterým závodil. „Jaký je na to fígl?“ vyptával se moderátor. „Hodit co nejdál,“ rozesmál host diváky. „Když to vezmete do ruky, tak to musíte roztočit třeba taky podle toho, jak fouká vítr,“ dodal. Moderátora zajímalo, jaké pokyny dává trenér diskařovi při závodě. „Různé, podle toho, jak mi to šlo. Třeba na mistrovství světa v Athénách to nejdřív vypadalo špatně. První, druhý pokus nic moc. Pak jsem musel hodit třetí – aspoň 60 metrů. A koukal jsem, kde je trenér, co by mi poradil. A on nikde. Pak se objevil a zařval: Vyser se na techniku a dej žíni! A nakonec jsem s tímhle jeho pokynem hodil tak, že jsem vyhrál mistrovství,“ vyprávěl pan Bugár. Probrali spolu účast pana Bugára v taneční soutěži. „Měsíc mě přemlouvali, než jsem na to kývl,“ prozradil a dodal, že jeho taneční partnerka se nejprve bála, když s ní měl při tanci házet. „Ale pak pochopila, že se vždycky trefím do výseče,“ dovysvětlil. Nejvíc se mu prý líbil slowfox a jive. „Při jivu mě hecli na to džínové oblečení. Když jsem přišel na parket, tak lidi začali tleskat a já jel jak tank,“ vzpomínal pan Bugár. „Mohli bychom si tady dát nějaké malé tango, ne?“ navrhl moderátor hostovi. „Na tangu bylo nejhorší, když jsem 40 minut před vystoupením musel stát, aby na mně vyzkoušeli a našpendlili sako,“ vyprávěl. Probrali, proč dnes u nás nejsou žádní světoví diskaři. „Diskaři jsou, ale málo hážou,“ konstatoval host. „Nejsou lidi. Žádný správný diskařský typ u nás teď není. Já hrál třeba házenou a v 15 mi řekli: Tady máš disk a v sobotu máš přebor. Takhle jsem začal házet diskem. A když jsem pak jednou při házené hodil brankářovi balón na kotník a zlomil mu ho, přestal jsem s házenou a začal jsem jen házet diskem,“ prozradil Imrich Bugár. Moderátora zajímalo, čím se pan Bugár zabývá. „Teď jsem čtyři měsíce tancoval a doma pečuju o tělo. Bývalí sportovci jsou sice na pohled dobrý, jak já říkám, fasáda dobrá, ale infrastruktura nic moc,“ vysvětlil. „Teď odpočívám, jako správný medvěd mám zazimováno. Ale blíží se plesová sezona, tak možná někam vyrazím,“ přemýšlel Imrich Bugár. Vzpomínal, že před závody měl vždy rituál, že si dal večer dvojku bílého, aby mohl dobře spát. Moderátora zajímalo, jaký je tip pana Bugára na počet medailí při blížící se olympiádě. „Máme tam Soukalovou, Samkovou, Sáblíkovou, Ledeckou, chlapi by mohli uspět v hokeji a přál bych to taky Maturovi,“ přemýšlel host.

Druhým hostem byla mladá, talentovaná herečka Eva Josefíková. „S Evou Josefíkovou se známe z filmu Vejška, kde jsme si spolu zahráli sice úzce, ale o to intimněji,“ prozradil moderátor. „Jaké to pro Vás bylo, když Vám vyberou takového staršího partnera, jako jsem já?“ zajímal se moderátor. „Dojmy z toho byly výborné, já jsem byla nadšená, když jsem zjistila, že se spolu při natáčení potkáme,“ prozradila Eva. „Mluvíte chytře,“ ocenil její poklonu moderátor. „Často se o Vás píše jako o partnerce Mádla. Mohlo by to být také naopak, ne?“ nadhodil moderátor. „Mně to nevadí, já nemám ambice předčít Jirku," vysvětlila Eva. Prozradila, že s Jiřím žijí už přes dva roky a že jí nevadí být občas zástěrka, že ji baví vařit i udržovat domácí krb. „Myslím, že žena má být zkrátka doma a být hodná,“ vysvětlila a dodala, že mají doma pravidlo, že kdo doma vaří, tak že zároveň neuklízí. „Jirka ale většinou uklízí tak, že věci někam nahrne do rohu, aby je neviděl, a pak to musím stejně uklidit já,“ přiznala herečka. S nadšením vzpomínala na natáčení filmu Vejška. „Byl velký casting a Tomáš Vorel, který to režíroval, mě vybral prý podle toho, že jsem se mu nejvíc líbila a že se mu líbily moje dlouhé vlasy,“ popsala Eva. Dodala, že momentálně nastupuje do angažmá do kladenského divadla. „Je něco, co Vás štve na herecké profesi?“ zajímal se moderátor. „Tak naposledy mi třeba vadilo, že v posledním filmu mi nadělili dva partnery a Jirkovi hned několik partnerek – tak to mě třeba štve, protože pak si doma věšíme na lednici to skóre a počítáme zářezy a já v tomhle případě prohrála,“ prozradila Eva. Moderátor opáčil, že to vnímá špatně, protože jedním z těch dvou jejích partnerů byl on – a že sám vydá za pět partnerů. Eva Josefíková prozradila, že kdyby si mohla vybrat roli podle svého gusta, tak by to bylo nějaké drama. „Bavilo by mě, kdybych mohla ukázat něco víc ze sebe, nějaké emoce, kdybych mohla jít do nějaké exprese,“ vysvětlovala.

Třetím hostem byla psychiatrička a psychoterapeutka, doktorka Jarmila Klímová. „Když k Vám přijdu, že je mi blbě, začnete se zaobírat příčinami, proč je mi blbě, ale jinými metodami než většina jiných lékařů,“ nadhodil moderátor. „Já se budu ptát kromě toho, co jste snědl, na to, o čem je Váš život, jak se Vám daří a tak,“ vysvětlovala paní doktorka. „Lidi mi často začnou mluvit o tom, co je teď trápí. Já se snažím najít tu mentální souvislost mezi tím, jak vypadá ten životní příběh a jak se to odráží na displeji těla,“ vysvětlovala paní doktorka. „Já k Vám přijdu třeba s tím, že mě bolí koleno. A co vy s tím?“ chtěl vědět moderátor. „To je zajímavé, že jste zmínil zrovna kolena. Víte, o čem jsou kolena v našem psychosomatickém pojetí? Souvisí s pokorou,“ reagovala paní doktorka. Popsala, na jakých různých místech v těle sídlí které emoce. „Třeba v oblasti břicha sídlí bezpečí nebo naopak ohrožení. Trochu níže sídlí moc a bezmoc,“ popisovala paní doktorka. „Já myslel, že tam sídlí spíše moč,“ kontroval moderátor. Zajímalo ho, co třeba signalizuje bolest zad. „Záda a páteř, to je takové smetiště, kam odsouváme stresy a zátěže, které nechceme vidět. Úplně se toho nezbavíme, ale podvědomě to nechceme vnímat,“ vysvětlovala paní doktorka. „Kdybych chtěl léčit něco, co je psychosomatického původu, jak bychom to léčili?“ zajímal se Jan Kraus. „Je třeba, aby člověk dokázal pochopit, proč se to v tom jeho životě odehrává. Každá nemoc přichází z určitého důvodu. A my ho zkoušíme najít, aby s tím dotyčný člověk mohl začít nějak zacházet. Aby porozuměl, proč nemoc přišla,“ vysvětlovala paní doktorka. Moderátora zajímalo, jakým způsobem se může odrážet na zdraví nerovnováha ve vztahu. „Nejčastěji se to ukáže třeba na ledvinách. Ledviny jsou klasický orgán, na němž se odráží nerovnováha v partnerství. Často tomu slabšímu začnou selhávat ledviny,“ vysvětlovala paní doktorka. Moderátora zajímalo, jaký je nyní největší problém u žen. „Ženy nyní nějak neadekvátně tuhnou. Ale co s tím dělat? Na to jsou potřeba oba partneři. Možná jen nejsou schopni se dohodnout na tom, aby se některé věci vrátily zpátky. Ale musí spolu o tom hlavně mluvit,“ vysvětlila paní doktorka.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Výrobu velikonočních dekorací a loutkové divadlo v JE Dukovany

18:11 ČEZ: Výrobu velikonočních dekorací a loutkové divadlo v JE Dukovany

O víkendu 1. – 2. dubna bude patřit dukovanské infocentrum oblíbenému velikonočnímu tvoření rodin s …