Shromáždění delegátů České komory autorizovaných inženýrů a techniků v roce 2018 se blíží

16.03.2018 22:04

Dne 24. 3. 2018 se v hotelu Pyramida v Praze uskuteční Shromáždění delegátů ČKAIT (účast 200 delegátů), které je každoročním vyvrcholením práce Komory za předchozí rok.

Shromáždění delegátů České komory autorizovaných inženýrů a techniků v roce 2018 se blíží
Foto: CKAIT
Popisek: ČKAIT, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků

Prof. Ing. Alois Materna, CSc., MBA, 1. místopředseda ČKAIT při zahájení Shromáždění delegátů přivítá účastníky, děkany stavebních fakult, prezidenty a ředitele nevládních organizací, předsedy profesních komor a další hosty.

Ing. Pavel Křeček, FEeng., předseda ČKAIT přednese zprávu o činnosti Komory.

Delegáti si vyslechnou zprávu o hospodaření ČKAIT za rok 2017 a návrh rozpočtu na rok 2018, zazní informace o dostavbě budovy v ul. Sokolská v Praze 2. Na programu je také úprava a schválení řádů ČKAIT a bude uděleno čestné členství ČKAIT.

Posledním bodem programu bude předání Cen Inženýrské komory za rok 2017 a vyhlášení stanov XV. ročníku Ceny Inženýrské komory za rok 2018. Hodnotící porota soutěže Cenu Inženýrské komory za rok 2017 udělila 3 stavbám, udělila 1 zvláštní ocenění. Vybírala z 19 nominovaných inženýrských návrhů roku 2017. ČKAIT také vyhlásí Cenu veřejnosti, vzešlou z internetového hlasování.

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) sdružuje jako řádné členy autorizované inženýry a autorizované techniky. Do působnosti Komory náleží zejména péče o stavební kulturu a utváření prostředí; udělování autorizace; vedení veřejně přístupné databáze autorizovaných osob; vydávání vnitřních řádů Komory, standardů výkonů a dokumentace; informační podpora výkonu činnosti a organizace dalšího vzdělávání autorizovaných osob; posuzování návrhů obecně závazných předpisů pro oblast výstavby; spolupráce s vypisovateli soutěží a výběrových řízení, vedení disciplinárních řízení. ČKAIT spolupracuje s jinými nevládními organizacemi působícími ve stavebnictví, se stavebními fakultami vysokých škol v ČR a s dalšími odbornými institucemi. Je členem Evropské rady stavebních inženýrů a Evropské rady inženýrských komor. Spolupracuje s inženýrskými komorami v řadě zemí světa, zejména se slovenskou, polskou a maďarskou v rámci tzv. Visegrádské čtyřky. ČKAIT vydává časopis Zprávy a informace ČKAIT, internetový magazín Energeticky soběstačné budovy, spolupracuje na vydávání časopisů Stavebnictví a Tepelná ochrana budov. Prostřednictvím Informačního centra ČKAIT, s.r.o., vydává odbornou stavební literaturu.ČKAIT každoročně uděluje Ceny Inženýrské komory za inženýrské dílo a je jedním z vypisovatelů soutěže Stavba roku.

ČKAIT je veřejnoprávní stavovská organizace, která vznikla v roce 1992 na základě autorizačního zákona č. 360/1992 Sb., jako samosprávná profesní organizace s přeneseným výkonem působnosti státní správy. Členskou základnu Komory dnes tvoří více než 30 tisíc autorizovaných inženýrů a techniků, jimž byla udělena autorizace na základě úspěšného složení předepsané zkoušky odborné způsobilosti. Zákonem č. 360/1992 Sb., o výkonu povolání autorizovaných architektů a autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, došlo ve vybraných činnostech ve výstavbě k přenesení odborné odpovědnosti na fyzické osoby: autorizované architekty, inženýry, techniky a stavitele. Sídlo Komory je v Praze. ČKAIT navazuje na stavovskou organizaci, která byla zřízena před sto lety (1913) pod názvem Svaz českých úředně autorizovaných civilních inženýrů v Království českém.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo kultury: Soutěžní sekce festivalu v Les Arcs uvede krátký film Rekonstrukce

16:59 Ministerstvo kultury: Soutěžní sekce festivalu v Les Arcs uvede krátký film Rekonstrukce

Snímek Rekonstrukce byl na festivalu ve francouzském Les Arcs zařazen do soutěžní sekce krátkých fil…