Silnice I/43 je příliš zatěžovaná. Kraj by zákaz vjezdu nákladních vozidel přivítal, říká hejtman Netolický

30.07.2017 8:28 | Zprávy

Spojení Pardubického a Jihomoravského kraje je horkým tématem již několik let a řešení stále není na obzoru. Stávající silnice I/43 patří k nejzatěžovanějším silnicím v České republice. Z důvodu této zátěže muselo Ředitelství silnic a dálnic úplně uzavřít u obce Černá Hora most, který byl v dezolátním stavu. Nyní se proto uvažuje o úplném zákazu vjezdu nákladních vozidel na komunikaci I/43, který by Pardubický kraj přivítal.

Silnice I/43 je příliš zatěžovaná. Kraj by zákaz vjezdu nákladních vozidel přivítal, říká hejtman Netolický
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

„Spojení Pardubického kraje a Brna je stávající dopravní infrastrukturou stále nedostatečné a příprava dálničního řešení v úseku Svitavy – Brno je zatím v nedohledu kvůli majetkovým sporům. Proto eskaluje situace na trase stávající komunikaci I/43, která vede ze Svitav směrem na Letovice obcemi Pardubického kraje. Tyto obce si stěžují na obrovskou zátěž kamionovou dopravou,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Filip Turek byl položen dotaz

Kdo vás poškozuje?

Podle mě to ani není potřeba, jelikož vy se poškozujete svými činy a chováním sám. Nemyslíte? A to, že chcete odevzdat řidičák, není to jen předvolební gesto, které pak nenaplníte? Protože, co vám brání ho odevzdat už teď, když jste se k té rychlé jízdě, která je o papíry, vlastně už dávno přiznal?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Další zadržené zboží karlovarskými celníky

22:31 Celní správa: Další zadržené zboží karlovarskými celníky

Karlovarští celníci zadrželi od začátku května na tržnici u Chebu zboží za více než 105 milionů koru…