Škoda Transportation: Škoda Transtech dodala do Německa poslední tramvaj ForCity Smart Artic

5. 6. 2020 12:39

Škoda Transtech, patřící do skupiny Škoda Transportation, získala homologaci pro třetí tramvaj ForCity Smart Artic. Vozidlo je v provozu s cestujícími v německém městě Schöneiche.

Škoda Transportation: Škoda Transtech dodala do Německa poslední tramvaj ForCity Smart Artic
Foto: red
Popisek: Škoda Transportation
reklama

Dopravní podnik v Schöneiche koupil už v říjnu 2018 dvě tyto tramvaje ForCity Smart Artic, které dříve byly v provozu v Helsinkách. V loňském roce si dopravní podnik objednal tuto třetí tramvaj. Její výroba proběhla v závodě Škoda Otanmäki ve Finsku.

„Jsme rádi, že jsme získali všechna povolení k provozu v Německu a poslední tramvaj z této série Škoda ForCity Smart Artic slouží v provozu s cestujícími v Německu. Jedná se o 100% nízkopodlažní vozidlo, které poskytuje komfortní a spolehlivou jízdu. Škoda Transtech ji vyvinula v úzké spolupráci s dopravním podnikem v Helsinkách,“ říká Zdeněk Majer, předseda představenstva Škoda Transtech a senior Viceprezident skupiny Škoda Transportation.

Skupině Škoda Transportation se v Německu na tramvajovém trhu daří. V loňském roce zvítězila v tendru na dodávku tramvají pro dopravní podnik města Bonn. Plzeňská společnost dodá do německého města celkem 26 moderních vozidel z platformy ForCity Smart. V roce 2018 navíc získala další zakázku na dodávku moderních tramvají pro dopravní podnik Rhein-Neckar-Verkehr. Celkem osmdesát tramvají v základní dodávce tak bude v příštích letech v provozu na tratích mezi městy Mannheim, Ludwigshafen a Heidelberg. Tramvaje ForCity Classic rovněž slouží v dalším německém městě Chemnitz.

Jednosměrná tříčlánková tramvaj ForCity Smart Artic má rozchod 1 000 mm, je dlouhá 27,4 m a plně nízkopodlažní. Vozidlo nabízí také bezbariérový přístup pro vozíčkáře a rodiče s kočárky. Pohon všech kol a robustní konstrukce podvozku a náprav umožňují bezproblémový provoz v náročných klimatických podmínkách.

Společnost Škoda Transtech je největší výrobce kolejových vozidel ve Skandinávii. Firma byla založena roku 1985. V roce 2015 se stala členem skupiny Škoda Transportation a v roce 2018 došlo k úplnému převzetí společnosti skupinou Škoda Transportation. Mezi její hlavní produkty patří dvoupodlažní elektrické vagony (provozované jako PushPull soupravy), tramvaje a strojírenské výrobky. V současnosti zaměstnává více než 700 lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sanatoria Klimkovice: Vanové oddělení je opět v provozu, děti se vrátí do budovy B koncem dubna

12:11 Sanatoria Klimkovice: Vanové oddělení je opět v provozu, děti se vrátí do budovy B koncem dubna

Po čtyřech měsících náročné rekonstrukce je od tohoto týdne opět v provozu vanové oddělení budovy B …