Bavorská železniční společnost (Bayerische Eisenbahngesellschaft – BEG) vypsala v roce 2012 tendr na provozování nejvýznamnější bavorské tratě Norinbemrk- Ingolstadt – Mnichov. Do soutěže na operátora se přihlásila také společnost DB Regio (dceřiná společnost Deutsche Bahn, národního německého a zároveň největšího evropského přepravce). Podmínkou soutěže bylo, že zájemce o provozování tratí musel spolu s nabídkou předložit i návrh moderních vysokokapacitních vozidel, která bude na trati využívat. Společnost DB Regio proto vypsala soutěž na vozidla pro rychlost 190 km/h, kterou Škoda Transportation vyhrála. DB Regio soutěž na provozování tratí Bavorské železniční společnosti s těmito vlaky vyhrála. Škoda Transportation tím získala historicky první zakázku na extrémně náročném německém trhu.
„To, že se společnost DB Regio rozhodla pro nákup našich vozidel, jen potvrzuje jejich vysokou kvalitu, srovnatelnou s produkty špičkových zahraničních výrobců kolejových vozidel. Pro naši společnost je to průlomový kontrakt, Německo je totiž jedním z nejnáročnějších trhů na světě, a to hlavně z pohledu tvrdé domácí konkurence,“ říká Tomáš Krsek, předseda představenstva Škoda Transportation.
Pro DB Regio bude Škoda Transportation dodávat 6 šestivozových dvoupatrových souprav Každá je složena z 1 řídícího vozu, 5 vložených vozů a lokomotivy řady 109 E. Tyto stroje budou vyrobeny pro konstrukční rychlost 200 km/h. Soupravy budou mít také tlakotěsné skříně, čímž se stabilizuje tlak uvnitř vozů při míjení kolejových vozidel na vysokorychlostních tratích, zejména pak v tunelech, a tím se výrazně zvýší komfort cestujících. Na vývoji a výrobě vozidel se bude podílet celá skupina Škoda Transportation. Dvoupatrové vozy budou vyrobeny v ostravské dceřiné společnosti Škoda Vagonka. Kompletní elektrovýzbroj bude dodávat plzeňská dceřiná společnost Škoda Electric.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva