Škola Slezské diakonie v Krnově je bezbariérová. Konečně může přijímat zájemce na vozíčku

14.09.2015 19:55 | Zprávy

Mateřská škola, základní škola a střední škola Slezské diakonie Krnov představila novou schodišťovou plošinu, jejíž nákup podpořila pod dohledem paralympijského vítěze a mistra světa v cyklistice Jiřího Ježka Nadace ČEZ částkou 400 tisíc korun.

Škola Slezské diakonie v Krnově je bezbariérová. Konečně může přijímat zájemce na vozíčku
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Nová plošina zajistila bezbariérový přístup do všech prostor v budově a do praktické střední školy tak mohou nastoupit zdravotně handicapovaní žáci, kteří dosud čekali na přijetí.

Doposud bylo v krnovské škole bezbariérově řešeno pouze přízemí budovy, kde se nachází chráněná dílna. Do učeben střední praktické školy, které jsou umístěny v prvním patře, se ale studenti s fyzickým postižením bez pomoci nedostali. „Zájemce o vzdělání upoutané na vozík jsme byli nuceni odmítat. Nová schodišťová plošina letos umožnila 18 žákům, kteří na tuto možnost čekali, navštěvovat naši praktickou střední školu,“ sdělil ředitel školy v Krnově Radovan Vladík. Do budoucna škola počítá s přijetím dalších až čtyřiceti studentů na vozíčku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa upozorňuje na další vlnu podvodných zpráv

13:21 Finanční správa upozorňuje na další vlnu podvodných zpráv

Finanční správa ČR informuje veřejnost o další vlně podvodných e-mailových zpráv, které se vydávají …