MHMP: Praha podpořila výstavbu dostupného nájemního bydlení

15.05.2026 10:29 | Tisková zpráva

Hlavní město pokračuje v podpoře projektů dostupného nájemního bydlení v městských částech. V Horních Počernicích dnes symbolickým poklepáním na základní kámen odstartoval projekt „Nájemní byty Beranka“, který přinese 15 nových obecních bytů.

MHMP: Praha podpořila výstavbu dostupného nájemního bydlení
Foto: MHMP
Popisek: Magistrát hl. m. Prahy

Projekt připravuje městská část Praha 20 jako jednu ze svých hlavních priorit v oblasti rozvoje dostupného bydlení pro období let 2024–2026. Bytový dům vznikne v ulici Tlustého a nabídne celkem 15 bytových jednotek různých dispozic, dva bezbariérové byty, výtah a 16 parkovacích míst v podzemním podlaží.

„Dostupné nájemní bydlení je jednou z klíčových priorit hlavního města Prahy a projekt Beranka je skvělým příkladem toho, jak má fungovat spolupráce mezi Prahou a městskými částmi. Hlavní město na realizaci přispělo částkou 41 milionů korun a díky tomu vznikne v Horních Počernicích 15 nových obecních bytů s kvalitním zázemím pro budoucí obyvatele,“ říká náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast bydlení Alexandra Udženija.

Celkové předpokládané náklady na realizaci stavby činí 84,8 milionu korun bez DPH. Dokončení projektu je plánováno na začátek dubna 2027. „O obecní bydlení je v Horních Počernicích dlouhodobě velký zájem a současné kapacity městské části nestačí poptávku pokrýt. Projekt Beranka proto považujeme za důležitý krok k rozšíření dostupného bydlení pro naše obyvatele. Velmi si vážíme podpory hlavního města Prahy, která nám umožňuje projekt realizovat,“ dodává starosta městské části Praha 20 Petr Měšťan.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jan Sedláček byl položen dotaz

Máte nějaké důkazy, o tom, že si Pospíšil koupil dítě?

A jestli to je podle vás na hraně zákona, proč jste nejednal? Právo podat trestní oznámení má přeci snad každý a je to jeho svobodné rozhodnutí. Stejně jako se tak rozhodl třeba právě Pospíšil. Je to jeho právo a nechápu, co je na tom špatného? Podle mě je naopak to nejhorší a úplné morální dno, kdy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy: RegioFoxy pro PID jsou kompletní

16:08 České dráhy: RegioFoxy pro PID jsou kompletní

Středočeské a pražské „lišky“ jsou už doma. Všech 38 motorových jednotek řady 847 od polské firmy Pe…