Školka je díky Nadaci ČEZ v pohodě

15.09.2012 21:18

Projekt „Školka plná pohody“ podpořila Nadace ČEZ částkou 200 tis. korun. Děti z mateřinky v Dělnické ulici ve Vrchlabí – Hartě se tak vrátily do nově zrekonstruované budovy.

Školka je díky Nadaci ČEZ v pohodě
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Mateřskou školku v Dělnické ulici navštěvuje přes 120 dětí. Letošní léto bylo pro všechny slavnostní, mohly se vrátit do své „nové“ školky. Čekaly je nové hračky a nábytek. Součástí rekonstrukce byla výměna oken  a modernizace příslušenství a toalet pro děti.

„Nejdříve jsme ve školce vyměnili okna, protože stávající špaletová okna již dosloužila a jejich údržba byla velmi náročná. Nezanedbatelný nebyl ani únik tepla a výměnou oken dosáhneme i úspory energie. Ve školce byl v obou třídách instalován nový nábytek, původní již nevyhovoval potřebám dětí ani pedagogů. Současně bylo zlepšeno i sociální zařízení pro děti,“ říká Michal Vávra místostarosta města Vrchlabí.

Rekonstrukce mateřské školky skončila letos v létě. „Na začátku byla spousta práce, ale výsledek stojí za to. Děti mají díky Nadaci ČEZ krásné nové prostředí, nový nábytek, poličky na hračky, a další zařízení tříd i přilehlých prostor,“ upřesňuje ředitelka školky Zuzana Bartošová.

Místostarosta Vávra dodává: „Je moc sympatické, že tento projekt vyšel z iniciativy rodičů. Úspěšnou žádost o příspěvek vytvořila jedna z maminek. Vedení mateřské školy a města zajistilo následnou administrativu a praktické provedení. Pro Vrchlabí je to další příklad soustavné spolupráce se společností ČEZ, která v našem městě realizuje hlavně pilotní projekt na modernizaci elektrické sítě - Smart region.

O Nadaci
Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002 s cílem zastřešit svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje prostřednictvím grantových řízení různé veřejně prospěšné aktivity zaměřené na děti a mládež, sociální oblast, kulturu, sport, vzdělávání, infrastrukturu a ekologii. Díky objemu rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Programy Nadace ČEZ
Oranžové hřiště
Oranžová učebna
Oranžové schody
Oranžové kolo
Podpora regionů

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ČEZ

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚOHS navazuje spolupráci s Univerzitou Karlovou

22:20 ÚOHS navazuje spolupráci s Univerzitou Karlovou

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Mlsna a rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima dne…