Skupina ČEZ připravila pro děti velikonoční soutěž

09.04.2020 10:58

Velikonoce plné energie. Tak se jmenuje soutěž, kterou Skupina ČEZ spustila na svém facebookovém profilu. Zapojení je velmi jednoduché. Děti namalují obrázek s velikonoční tematikou. Rodiče ho vyfotí a umístí na facebook Skupiny ČEZ. Vylosované výherce pak energetici odmění.

Skupina ČEZ připravila pro děti velikonoční soutěž
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ
reklama

Plnění úkolů a sbírání razítek letos nahradí malování obrázků. Skupina ČEZ upravila program velikonoční soutěže, kterou Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín pravidelně organizuje ve svém zámečku Vysoký Hradec. „Velikonoce u infocentra byly poslední dva roky mezi lidmi oblíbenou akcí. Kvůli koronavirovým opatřením akce letos proběhnout nemůže. I tak bychom rádi dětem dali zábavu a rodičům chvilkový odpočinek,“ uvedla Hana Marečková z temelínského infocentra.

Obrázky na téma Velikonoce plné energie mohou rodiče energetikům na facebookový profil Skupiny ČEZ posílat od dnešního večera do pondělí 15. dubna. Děti mohou inspiraci najít třeba na webu ZDE, kde si můžou stáhnout aplikaci Joulinka. Ta je seznámí s výrobou elektrické energie a šetřením energie v domácnosti.

Dvacet nejlepších obrázků pak Skupina ČEZ odmění. Temelínské Infocentrum je veřejnosti uzavřeno od 4. března. Loni energetici přivítali 41 883 návštěvníků. Kvůli koronaviru letos energetici odhadují dopady do návštěvnosti v řádech jednotek tisíc.

Od začátku roku elektrárna Temelín vyrobila 4,3 terawatthodin elektřiny. Společně s Dukovany jde o zdroje, které produkují největší množství čisté elektrické energie a podílí se tak výraznou měrou na bezemisní výrobě Skupiny ČEZ. Ročně se díky jaderným elektrárnám nevypustí do ovzduší přibližně dvě desítky miliónů tun CO2.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP opraví tramvajovou trať v oblasti Palackého náměstí

10:39 DPP opraví tramvajovou trať v oblasti Palackého náměstí

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) od 21. června 2021 od cca 4:30 začne s opravou tramvajové trati v…