Slevotéka: Češi letos přes slevové portály kupovali dražší dovolené

09.09.2013 10:12

Utratili průměrně o 32 % více než loni.

Slevotéka: Češi letos přes slevové portály kupovali dražší dovolené
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rybářská loď, ilustrační foto

Během letních prázdnin investovali Češi do nákupu dovolené přes slevový portál průměrně o 32 % vyšší částku než loni. Vyplývá to z aktuálních statistik specializovaného slevového portálu Slevoteka.cz, které porovnávají nákup dovolených v období letních prázdnin v letošním a loňském roce. Zatímco v roce 2012 činila průměrná částka za nákup pobytu 3 145 Kč, letos byla o více než tisíc korun vyšší. Podle odborníků je tento fakt důkazem, že roste důvěra lidí k nákupu přes slevové portály.

Podle nejnovějších statistik pobytového slevového portálu Slevoteka.cz kupovali lidé v období července a srpna 2013 nejvíce zájezdy na území České republiky. Toto množství odpovídá 51 % všech objednávek. Druhou nejžádanější destinací byla potom oblast Slovenska, kterou si objednalo celkem 23 % zákazníků. Podle odborníků tento zájem odpovídá aktuálnímu trendu trávit pracovní volno v místě s dobrou dojezdností. Více než dvojnásobně se podle aktuálních údajů zvýšil také počet objednávek v hodnotě nad 7 000 Kč.

„Je evidentní, že Češi získali důvěru v typ nakupování pobytů před slevové portály. Loni si pořizování dovolené tímto způsobem vyzkoušeli a letos se po dobrých zkušenostech nebojí na portálu za dovolenou u moře pro celou rodinu utratit i větší objem peněz," objasňuje Lukáš Przybylski, obchodní ředitel pobytového slevového portálu Slevoteka.cz. „Tento trend je letos znatelný u všech slevových portálů, které mají zájem zvyšovat důvěru zákazníků. Lidé je mohou poznat podle toho, že kladou důraz na kvalitní pojištění, poskytují garanci spokojenosti či zákaznickou podporu. V neposlední řadě mají obvykle také přehledné webové stránky," doplňuje Przybylski.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad práce: Burza v Olomouci nabídne práci, vzdělání, poučení i zábavu

17:33 Úřad práce: Burza v Olomouci nabídne práci, vzdělání, poučení i zábavu

Jedinečnou šanci seznámit se na jednom místě a během jediného dne s nejvýznamnějšími zaměstnavateli …