Sluchově handicapovaní mohou kontaktovat FN Hradec Králové díky simultánnímu přepisu řeči

03.06.2021 14:21

Fakultní nemocnice Hradec Králové nabízí sluchově handicapovaným využívat při kontaktu s nemocnicí on-line službu simultánního přepisu řeči volaného v reálném čase. Pro využití této služby zajišťované ORBI PONTES z. s. mohou zájemci kliknout v pravém horním rohu webu nemocnice na symbol přeškrtnutého ucha a následně se mu otevře speciální okno na přepis.

Sluchově handicapovaní mohou kontaktovat FN Hradec Králové díky simultánnímu přepisu řeči
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

Podle provozovatelů systému je simultánní přepis řeči ideální pro osoby s postižením sluchu, s poruchami řeči nebo hlasu a pro osoby, případně pro cizince, kteří preferují psanou formu komunikace. „Je to jeden ze způsobů jak usnadnit komunikaci s pracovníky nemocnice sluchově handicapovaným lidem,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., dr. h. c.

Zájemci o simultánní přepis napíší do příslušného pole své telefonní číslo, následně jim systém zavolá zpět a díky přepisovateli mluvené řeči může komunikovat se zaměstnanci nemocnice. Systém umožňuje také přepojení na kteroukoliv z linek nemocnice za stálého přepisu řeči volaného. „Jde o plynulý a přirozený telefonický hovor, proto tato služba činí své uživatele rovnoprávnými v přístupu k bezbariérové telefonické komunikaci,“ uvedl ze ORBI PONTES z.s. Ladislav Kratochvíl, ředitel spolku.

ORBI PONTES z.s. na letošní rok připravuje vytvoření specializovaného portálu soustřeďujícího zdravotnická zařízení, která mohou lidé se sluchovým handicapem telefonicky kontaktovat s podporou doslovného přepisu řeči pracovníků v reálném čase. Portál bude obsahovat nejen odkazy na weby takto přístupných lékařských pracovišť, ale bude zde možné telefonický kontakt s podporou této služby přímo vyvolat. Více informace o aktivitách ORBI PONTES z.s. je možné najít ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic: Nová varianta vedení VRT v Ústeckém kraji

18:39 Správa železnic: Nová varianta vedení VRT v Ústeckém kraji

Správa železnic na Pracovní skupině hejtmana Ústeckého kraje představila nový návrh vedení připravo…