Sněmovna podpořila novelu zákona o ČOI, která umožní inspektorům používat tzv. změněnou identitu

24.02.2017 16:53 | Zprávy

Čeští spotřebitelé jsou k náležité ochraně zajišťované ze strany České obchodní inspekce znovu o krok blíž. Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR dnes totiž propustila návrh novely zákona o ČOI do druhého čtení.

Sněmovna podpořila novelu zákona o ČOI, která umožní inspektorům používat tzv. změněnou identitu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

"Novela zákona o ČOI je jednou z nejvyšších priorit Ministerstva průmyslu a obchodu, považuji ji za klíčový nástroj k tomu, aby se konečně podařilo zajistit účinnou ochranu spotřebitelů před praktikami tzv. šmejdů – tedy nepoctivých obchodníků, které dosud Česká obchodní inspekce nemůže při své kontrolní činnosti efektivně postihovat," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Návrh počítá s ochranou osobních údajů inspektorů České obchodní inspekce, kteří by měli mít pravomoc jednat pod změněnou identitou. Použít změněnou identitu, tj. tzv. krycí doklad, by však mohli pouze při určitých typech kontrol, kdy je to za účelem dosažení objektivity kontroly nutné. Jedná se zejména o kontrolu obchodních praktik tzv. šmejdů, autobazarů apod., tedy situací, kdy v reálném životě i spotřebitelé běžně při sepisování smluv sdělují své osobní údaje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Co myslíte tou regulací uprchlíků z Ukrajiny?

Budete je dál přijímat? Za jakých podmínek? A co bude s těmi, co už tu jsou, a že jich není málo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SFŽP: Ukončování financování z prostředků SFŽP v roce 2025

7:16 SFŽP: Ukončování financování z prostředků SFŽP v roce 2025

S blížícím se koncem roku a s ohledem na časový průběh procesu administrativních kontrol, doporučuje…