Sobotní nostalgické jízdy na Kralický Sněžník už od rána jezdí

17.06.2017 11:36 | Zprávy

České dráhy ve spolupráci s Pardubickým krajem i letos vypraví každou sobotu od 17. června do 30. září historické vlaky na Králický Sněžník, které jedou z České Třebové přes Ústí nad Orlicí, Letohrad a Dolní Lipku až do Hanušovic a stejnou trasou i zpět. Pravidelně se na nich budou střídat parní a motorová historická vozidla.

Sobotní nostalgické jízdy na Kralický Sněžník už od rána jezdí
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Nostalgické jízdy do oblasti Králického Sněžníku jsou opravdovým zážitkem, protože zprostředkovávají krásy regionu vnímané pocity cestujících v minulých dobách. V každé ze zastávek mají cestující možnost vydat se na toulky za nespočtem turisticky zajímavých míst.

Například ze stanice Letohrad je to kousek na místní zámek s obrazy Alfonse Muchy nebo do Muzea Járy Cimrmana. Poblíž Lichkova se nachází například tvrz Bouda – nejzachovalejší dělostřelecká tvrz v Česku, nebo Vojenské muzeum. Krásy přírody pak mohou turisté obdivovat ze Stezky v oblacích v resortu Dolní Morava. Sem se dostanou autobusem ze stanice Červený Potok, který má návaznost na vlakové spoje.

Vlaky „Králický Sněžník“ budou střídavě vedené parní lokomotivou nebo soupravou složenou z motorového vozu a jednoho přívěsného vozu. Součástí parního vlaku bude i bufetový vůz. Nově bude zařazen také služební vůz pro přepravu jízdních kol. Ceník jízdného se řídí platným tarifem Českých drah. Na území Pardubického kraje platí tarif IREDO, který je opatřen jednorázovým příspěvkem na údržbu historických lokomotiv ve výši 15 korun.

Jízdy historických vlaků:

  • Parní lokomotiva „Velký bejček“ 423.009): 1., 8. a 22. 7., 5. 8., 16. a 30. 9.
  • Parní lokomotiva „Ušatá“ („Bulík“) 464.008: 17. 6., 19. 8. a 2. 9.
  • Motorový vůz „Krokodýl“ 286.001: 24. 6., 15. a 29. 7., 12. a 26. 8., 9. a 23. 9.

Jízdní řád historických vlaků

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

EK

Kolik % dáváte tomu, že po roce 2030 bude EK v lepším složení než je teď a bude víc racionální? Já se bojím, že nebude. Mimochodem, vy jste pro naše členství v EU nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlínský kraj: Filmy podpořené krajem ozdobí letošní Zlín Film Festival

7:27 Zlínský kraj: Filmy podpořené krajem ozdobí letošní Zlín Film Festival

Dobrodružná fantasy komedie Máma a Táta jsou Boží, kterou 2 miliony korun podpořil Zlínský kraj, ote…