Soudci nejvyšších soudů České a Slovenské republiky si pravidelně vyměňují své zkušenosti

22.03.2017 16:20

Soudci trestního kolegia Nejvyššího soudu pokračovali v tradici vzájemného setkávání se soudci Najvyššieho súdu Slovenskej republiky, když se před několika dny zúčastnili společného pracovního jednání v hotelu Patria na Štrbském plese ve Vysokých Tatrách. Setkání se zúčastnili rovněž předseda Nejvyššího soudu prof. JUDr. Pavel Šámal, Ph.D., a předsedkyně slovenského Najvyššieho súdu JUDr. Daniela Švecová.

Soudci nejvyšších soudů České a Slovenské republiky si pravidelně vyměňují své zkušenosti
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.
reklama

Slovenská strana měla zájem především o zkušenosti českého Nejvyššího soudu s rozhodováním o trestní odpovědnosti právnických osob. A to proto, že ve slovenském právním řádu jde o úplnou novinku, zavedenou v roce 2016. Proto zkušenosti, prezentované předsedou trestního kolegia Nejvyššího soudu JUDr. Františkem Púrym, Ph.D., slovenské soudce velmi zaujaly a v mnohém inspirovaly.

Předsedkyně senátu trestního kolegia českého Nejvyššího soudu JUDr. Věra Kůrková slovenským kolegům v souvislosti s nedávným rozhodnutím velkého senátu trestního kolegia Nejvyššího soudu prezentovala téma Uložení daňového penále a překážka věci rozhodnuté s účinkem „ne bis in idem“ ve vztahu k trestnému činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, JUDr. Bc. Jiří Říha, Ph.D., informoval o přípravě nového trestního řádu v České republice. Své příspěvky k mezinárodní justiční spolupráci poté přednesli za českou stranu předseda senátu trestního kolegia JUDr. Antonín Draštík a za slovenskou stranu soudce JUDr. František Mozner.

Podobně jako soudci trestních kolegií se pravidelně setkávají také soudci občanskoprávních a obchodních kolegií nejvyšších soudů obou zemí. Nejbližší pracovní schůzka je čeká v září v lázních Luhačovice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic: Rekonstrukce železničního mostu přes Sázavu začíná

8:24 Správa železnic: Rekonstrukce železničního mostu přes Sázavu začíná

Správa železnic zrekonstruuje železniční most na okraji Havlíčkova Brodu, který leží na jednokolejn…