Společnost SAFINA otevírá vlajkovou prodejnu v Masné ulici v Praze

09.08.2014 15:30

Společnost SAFINA, a.s., přední zpracovatel materiálů s obsahem drahých kovů ve střední a východní Evropě, s radostí oznamuje, že dnes slavnostně otevřela svoji novou vlajkovou prodejnu v Masné ulici 15 v Praze.

Společnost SAFINA otevírá vlajkovou prodejnu v Masné ulici v Praze
Foto: Safina
Popisek: Zlato, ilustrační foto

SAFINA tak reaguje na narůstající zájem nejen ze strany klenotníků, ale rovněž běžných občanů. Součástí prodejny bude výkup surovin s obsahem drahých kovů, prodej investičních drahých kovů a prodej a výměna klenotnických polotovarů. Díky technickému pracovišti, které obsahuje například i indukční pec a rentgenový spektrometr, probíhá ověřování pravosti a ryzosti drahých kovů přímo před zraky klienta v prostoru prodejny.

„Na začátku tohoto roku jsme se rozhodli zahájit výraznou modernizaci našich prodejen, nový interaktivní koncept odrážející současné potřeby našich zákazníků představujeme poprvé v této prodejně, která se tak stává naší vlajkovou lodí. Investice do rekonstrukce nového prostoru a zázemí prodejny přesáhla 2 miliony korun. Postupně budeme modernizaci realizovat v celé naší prodejní síti po České republice,“ vysvětluje Tomáš Plachý, generální ředitel SAFINA, a dodává:  „Vzhledem k tomu, že je součástí obchodu také prodejna klenotnických polotovarů, situovali jsme nový prostor do blízkosti Puncovního úřadu, který musí každý klenotník navštívit pro ověření svých výrobků.“

Zákazník bude moci po příchodu zamířit do jedné ze tří částí: výkup drahokovových materiálů a na něj navázané technické pracoviště, prodej investičních drahých kovů a klenotnických polotovarů.

Výkup a technické pracoviště

Každý majitel drahokovových předmětů, které mohou být například zdeformované nebo již nemá o jejich využití zájem (např. staré a poškozené klenoty, jejich zlomky, mince apod.), je může přinést do nové prodejny SAFINY, kde budou po kontrole ryzosti vykoupeny. Součástí výkupu v SAFINĚ je i to, že majitel kovů sleduje na vlastní oči celý proces, aby se mohl přesvědčit, že nedochází k neodborné manipulaci či kontaminaci. Dle druhu kovu je pak vybrán nejvhodnější postup.

Pro jednodušší zlaté předměty se jedná o črt na prubířském kameni, což je standardní, velmi transparentní postup, při němž se na tvrdý černý nerost (buližník) provede črt předmětem, který má být vykoupen. Na tuto „stopu“ se poté nanese koncentrovaná kyselina dusičná, z jejíž reakce usuzuje pracovník prodejny na obsah zlata. Dalším postupem je poté určena ryzost kovu. „Tyto testy mohou provádět pouze odborně proškolené osoby s dostatečnou praxí, navíc se jedná o manipulaci s kyselinou, kdy pracovní postupy musí splňovat zákonné podmínky,“ vysvětluje Jaroslav Špičák, vedoucí prodejní sítě společnosti SAFINA, „rozhodně není možné, aby tato ověřování prováděli lidé doma. Ve svém zájmu by také tuto činnost neměli svěřovat neautorizovaným osobám. Všichni pracovníci našich prodejen absolvují každé dva roky odborné školení v této problematice, pořádané Puncovním úřadem.“ Předmět je následně roztaven buď v indukční peci, nebo pomocí tavení el. obloukem, kde dojde k jeho homogenizaci. Dle výsledků analýzy ryzosti, zvážení homogenizovaného materiálu a aktuálních výkupních cen společnosti je stanovena částka, kterou SAFINA klientovi na místě v hotovosti vyplatí. „Celý proces trvá, podle množství materiálu, přibližně pět až patnáct minut,“ dodává Jaroslav Špičák.

Pro komplikovaněji identifikovatelné slitiny a větší množství materiálů se využívá metoda zvaná X-test na rentgenovém fluorescenčním spektrometru, který je schopen určit chemické složení daného kovu, tedy jeho ryzost. Jedná se o moderní nedestruktivní metodu. I v tomto případě musí materiál před měřením projít procesem tavení, kde dojde k jeho homogenizaci.

Prodejna klenotnických polotovarů

Mezi časté zákazníky prodejen v síti společnosti SAFINA patří klenotníci a výrobci šperků. Společnost SAFINA jim proto v nové prodejně připravila větší prostor pro jejich nákupy polotovarů, jako např. granálií, zlatých a stříbrných plechů a drátů, řetězoviny či mechanik využívaných třeba pro závěsné mechanismy náušnic. „Jsem velmi rád, že společnost SAFINA reaguje na poptávku ze strany klenotníků otevřením této nové prodejny. Její umístění je skvělé a je pro mne ctí být přítomen při jejím slavnostním otevření,“ řekl Martin Novotný, předseda Puncovního úřadu, který společně s generálním ředitelem SAFINY Tomášem Plachým a obchodním ředitelem SAFINY Viktorem Fialou přestřihl slavnostní pásku při otevření obchodu.

Součástí této sekce prodejny je i tzv. rhodiování šperků, které ochraňuje šperky před opotřebením. SAFINA, jako vůbec první v České republice, plánuje investovat i do procesu palladiování šperků, které zajišťuje lepší barevnost a jednodušší povrchovou úpravu šperků. 

Prodejna investičních drahých kovů

Společnost SAFINA je lídrem v oblasti prodeje investičních drahých kovů v České republice. Proto je i sortiment v tomto segmentu přirozenou součástí i nové prodejny v Masné ulici.

Společnost SAFINA provozuje v České republice 9 prodejen: Praha (Masná), Praha (Vojtěšská - pracoviště specializované na prodej dentálních materiálů), Brno, Ostrava, Chomutov, Plzeň, Jablonec nad Nisou, Hradec Králové a Vestec přímo u vstupu do závodu společnosti SAFINA. Nová prodejna v Masné ulici bude otevřena od 1. srpna každý pracovní den od 7:00 do 15:00.

Fotografie: nová vlajková prodejna společnosti SAFINA v Masné ulici v Praze; vedoucí prodejny Petr Mašek, obchodní ředitel SAFINA Viktor Fiala, předseda Puncovního úřadu Martin Novotný a generální ředitel SAFINA Tomáš Plachý stříhají slavnostní pásku (zleva)

SAFINA, a.s. je společností s uceleným výrobním programem v oblasti zpracování a výroby produktů z drahých a neželezných kovů, včetně jejich recyklace. Hlavní průmyslová zaměření společnosti jsou výroba a recyklace pro elektrotechnický, automobilový, chemický a sklářský průmysl. Klíčovou činností společnosti je také výroba a prodej investičních drahokovových destiček a slitků, které se vyrábí především z kovů jako je zlato, stříbro a platina. Výroba SAFINY je založena na environmentálním managementu a nejnovějších inovacích v oboru. Své obchodní aktivity směřuje nejen na evropský kontinent, který je prioritní, ale orientuje se i na další teritoria, především Asii, Severní Ameriku a Ruskou federaci. SAFINA zaměstnává celkem 217 osob a její obrat v roce 2013 tvořil 5 mld. Kč. SAFINA, a.s. sídlí v obci Vestec u Prahy, kde se nachází centrála a výrobní komplex společnosti. Společnost SAFINA se opakovaně umístila v prestižním žebříčku Czech Top 100 a v roce 2013 získala významné postavení v soutěži Exportér roku. Rovněž obsadila třetí místo v kategorii Nejlepší zaměstnavatel v soutěži Český PATRON 2012. SAFINA, a.s. je členem švýcarské skupiny SAFICHEM GROUP, společně s dalšími firmami Chemoprojekt, a.s., CHEMOPROJECT NITROGEN a.s., TECHNOEXPORT, a.s., VUAB Pharma a.s., a PACOVSKÉ STROJÍRNY, a.s. www.safina.cz

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Euro je cestou k vyšší prosperitě a stabilitě naší ekonomiky

To tvrdíte vy. Pokud ale vím, třeba v Řecku měli Euro a dostali se do velkých finančních problémů, které pak řešili ostatní státy, takže kdyby byla vaše teze správná, jak to že se Řecko dostalo do takových dluhů a hrozil krach jejich ekonomiky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CESNET bude spolupracovat s House of Lobkowicz na digitalizaci uměleckých sbírek

19:15 CESNET bude spolupracovat s House of Lobkowicz na digitalizaci uměleckých sbírek

Sdružení CESNET a zástupci rodiny Lobkowiczů podepsali memorandum o spolupráci, jejímž cílem je digi…