Ukradený majetek nevrátí, náhradní pozemky také ne. V úvahu připadá jen symbolické odškodné. Na majetkové křivdy, které stát nebyl schopen zhojit, se nyní zaměří Spolek pro ochranu zájmů restituentů. Pomoci chce původním majitelům, běžným rodinám. Těch jsou desítky tisíc. Spekulanty Spolek odmítá. „Chceme omezit nové křivdy, které by vznikly nenaplněním zákona o půdě a popřely tím samotný princip restituce,“ říká JUDr. Petr Fišer, předseda Spolku pro ochranu zájmů restituentů a dodává: „žadatele tlačí čas.
Spolek nabízí platformu pro čerpání know how, sdílení zkušeností a nástroje, které jim pomohou jednat efektivněji.“ Ambicí spolku je vytvořit rovněž seznam advokátů s prokazatelnou specializací na restituční právo a úspěšnými případy obhajoby žadatelů. „Takoví právníci nebudou plýtvat časem ani penězi klienta tím, že si danou problematiku budou muset nejprve zdlouhavě nastudovat. Nebudou tápat, čímž se zásadně zvýší šance na úspěch,“ uzavírá JUDr. Petr Fišer.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: Tisková zpráva
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

16:14 Správa železnic: Poradenský tým pro vysokorychlostní PPP projekt je kompletní
Správa železnic dnes oznámila, že skončil výběr všech odborných poradců pro PPP projekt vysokorychlo…
- 11:14 ČEZ: Třeboradický „kotel poslední záchrany“ výrobcem teplé vody pro Prahu
- 7:33 Vězeňská služba: Dokumentární projekt Ve službě: Za mřížemi II
- 20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
- 16:14 ČEZ: Nárůst počtu dobíjení přes 50 %
- 11:14 Finanční správa se soustředí na stovky milionů nepřiznaných tržeb e-shopů