Spolupráce na přípravě a výstavbě dálnice D3 a D4 napříč rezorty

17.04.2019 18:01

Spolupráce na přípravě a výstavbě dálnice D3 a D4 a stavbách s tím souvisejících. To je hlavním cílem Memoranda mezi Jihočeským krajem, Středočeským krajem, ministerstvem dopravy a Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD). U jeho podpisu se sešli jihočeská hejtmanka Ivana Stráská, středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová, ministr dopravy Dan Ťok a generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Spolupráce na přípravě a výstavbě dálnice D3 a D4 napříč rezorty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dálnice, ilustrační foto

Slavnostní akt se odehrál ve středu 17. dubna v rámci zahájení stavby 2. úseku obchvatu Českých Budějovic po dálnici D3, konkrétně mezi obcemi Úsilné a Hodějovice.

„Memorandum je pro nás významným strategickým dokumentem. Jeho naplněním chceme docílit rychlé přípravy realizace dostavby dálnice D3 a D4, které jsou dlouhodobě prioritami v oblasti dopravní infrastruktury“, řekla po podpisu jihočeská hejtmanka. Zároveň dodala na adresu ministra dopravy: „Ráda bych poděkovala ministru Ťokovi za to, že svým podpisem zdůraznil důležitost tohoto aktu pro Jihočeský i Středočeský kraj. A zároveň mu velice děkuji za spolupráci. Musím konstatovat, že to byl ministr, na kterého když jsem se obrátila s nějakým problémem, tak se jej snažil řešit. A vyzdvihnout chci také to, že za jeho působení se posunula zejména stavba dálnice D3 na jihu Čech výrazně dopředu,“ uvedla hejtmanka Stráská s tím, že poděkování si zaslouží i generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Středočeská hejtmanka potvrdila, že zejména dostavba dálnice D3 je pro Středočeský i Jihočeský kraj jasnou prioritou. „Memorandum, které jsme iniciovali, beru jako jasný závazek všech zúčastněných stran na co nejrychlejší dostavbu jak samotné dálnice, tak navazujících staveb. Věřím, že na tom máme všichni společnou vůli a díky vzájemné spolupráci se nám to podaří,“ sdělila Pokorná Jermanová.

Dálnice D3 mezi Úsilným a Hodějovicemi udělá radost především obyvatelům Českých Budějovic. Jde o nejdůležitější ze tří částí dálničního obchvatu města, která má pomoct odvést tranzitní dopravu z jeho centra. V provozu má být za tři roky. Zahájení stavby bylo zároveň rozlučkou ministra Ťoka, který ve funkci končí 30. dubna. „Z tohoto úseku mám obzvlášť velkou radost. Hodně dlouho a často jsme zejména s Jihočeským krajem i s městem České Budějovice debatovali o tom, jak je okruh Českých Budějovic důležitý," doplnil Ťok.

Hejtmanka Stráská pak dodala, že zejména za poslední dva roky jsme byli svědky zahajování stavby či otevírání nějakého úseku dálnice na jihu Čech.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MSp: Ve Vídni se uskutečnila konference o potřebnosti hromadných řízení ve spotřebitelských sporech

11:15 MSp: Ve Vídni se uskutečnila konference o potřebnosti hromadných řízení ve spotřebitelských sporech

Ministerstvo spravedlnosti pokračuje v přípravách návrhu zákona o hromadných žalobách a zástupkyně l…