Sportovci ve Zruči dostali novou venkovní posilovnu

04.09.2015 14:39

Obyvatelé středočeské Zruče nad Sázavou si ve čtvrtek 3. září společně zacvičili při slavnostním otevření místního Oranžového hřiště. Sportoviště s několika cvičebními prvky, přezdívané „Zručský workout“, bude sloužit jako venkovní posilovna a tělocvična především mládeži a dospělým sportovcům. Jeho vybudování podpořila Nadace ČEZ částkou 400 tisíc korun.

Sportovci ve Zruči dostali novou venkovní posilovnu
Foto: cez.cz
Popisek: Sportovci ve Zruči dostali novou venkovní posilovnu
reklama

Zručský workout se nachází v bezprostřední blízkosti místního sportovního areálu. Jeho otevření provázela shybovací soutěž diváků i exhibice instruktorů, kteří všem přítomným zároveň předvedli možnosti využití instalovaných prvků. Patří mezi ně například ručkovadlo, žebřiny, bradla, hrazdy, šikmá lavice nebo závěsné kruhy. Celá plocha je potažena pryžovým základem pro větší bezpečnost sportovců.

Oranžové venkovní hřiště využijí zejména mladí sportovci a náctiletí ze Zruče i blízkého okolí. „Snažíme se vytvářet vhodné prostory pro sport a cvičení všech věkových skupin našich obyvatel. Dětských hřišť máme několik, minulý rok jsme otevřeli speciální hřiště pro seniory.

A teď jsme mohli novou sportovní plochou s mnoha cvičebními posilovacími prvky potěšit i naši mládež,“ uvedl starosta Zruče nad Sázavou Martin Hujer. Workoutové hřiště se tak připojilo k místnímu sportovnímu areálu, jenž se stal oblíbeným místem všech aktivních obyvatel města a okolí. V něm mohou Zručský workout navštěvovat od dubna do října, a to denně od 9 do 20 hodin.

Nadace ČEZ pomáhá městům a obcím po celé České republice budovat Oranžová hřiště již od svého založení v roce 2002. Za tuto dobu podpořila vznik téměř 330 dětských i sportovních hracích ploch částkou přibližně 300 milionů korun. „Dlouhodobě pomáháme městům a obcím po celé republice v budování hřišť a sportovního zázemí pro aktivní trávení volného času všech jejich obyvatel. Zruč nad Sázavou se o ty své stará ukázkově a myslí při tom na všechny věkové skupiny, což dokazuje například velký úspěch venkovní posilovny pro seniory i dnešní slavnostní otevření workoutu,“ uzavřela Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

První trolejbus DPP po 60 letech jde dnes do provozu, jezdit bude o víkendech na lince 58

7:34 První trolejbus DPP po 60 letech jde dnes do provozu, jezdit bude o víkendech na lince 58

První vlastní trolejbus Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) po 60 letech, vůz ŠKODA 24 Tr Irisbus …