Správa NP Šumava: Reakce na podání žaloby Jihočeského kraje na proces projednávání nové zonace

09.08.2019 21:44 | Zprávy

Správa NP Šumava se při projednávání nové zonace striktně řídila zákonem č. 114. Předjednávání se zástupci Rady NP Šumava začalo již v roce 2018.

Správa NP Šumava: Reakce na podání žaloby Jihočeského kraje na proces projednávání nové zonace
Foto: NP a CHKO Šumava
Popisek: NP a CHKO Šumava

Ke zveřejnění podoby nové zonace došlo 22.1. 2019, kdy se k zonaci začala vyjadřovat i široká veřejnost. Ředitel Správy NP Šumava Pavel Hubený osobně několikrát předjednával novou podobu zonace se zástupci všech dotčených obcí a osobně ji předjenával se zástupci Plzeňského a Jihočeského kraje stejně, jako s dalšími členy Rady Národního parku Šumava. Před samotným hlasováním Rady NP Šumava o nové zonaci proběhlo několik seminářů Rady NP Šumava i za účasti Jihočeského kraje. V některých obcích, nad rámec zákona, novou podobu zonace hlasovali i ve svých zastupitelstvech. Před samotným hlasováním Správa NP Šumava vypořádala stovky připomínek od široké veřejnosti i samotných členů Rady NP Šumava.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Budete posilovat naši obranu?

Jak? Co jsem pochopil, navrhujete snížení výdajů na obranu. Není to nebezpečné? A co říkáte na to, že vás za snížení kritizuje USA? Může to mít nějaký negativní dopad třeba na naše členství v NATO nebo si z toho neděláte těžkou hlavu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Cross country team z Horních Heřmanic získal podporu

16:14 Nadace ČEZ: Cross country team z Horních Heřmanic získal podporu

V Horních Heřmanicích mají novou pracovní čtyřkolku. Od Nadace ČEZ získali finanční podporu ve výši …