Správa státních hmotných rezerv řeší sucho v zimě

14.12.2018 14:37

V pátek 7. 12. 2018 se konal tiskový brífink k tématu extrémního sucha v zimě v obci Nedašova Lhota na Zlínsku. Správa obci poskytla autocisternu na pitnou vodu, kvůli tomu, že v obci vyschly studny. Voda chybí i například v sousední obci Nedašov, který o zapůjčení techniky ze skladů SSHR již taky požádal a v příštím týdnu ji dostane.

Správa státních hmotných rezerv řeší sucho v zimě
Foto: SSHR
Popisek: SSHR

„Správa momentálně řeší žádosti dalších tří obcí a v současné době sedm obcí v Česku využívá 13 našich cisteren,“ řekl předseda Správy Pavel Švagr.

„Když jsme problém extrémního sucha řešili v létě, nečekal jsem, že tuto situaci budeme řešit i v zimě, a dá se předpokládat, že pokud nezaprší, tak problém se suchem nás bude trápit i v příštím roce," dodal Pavel Švagr.

Správa státních hmotných rezerv v minulých letech řešila jednotky žádostí, od jara 2018 vydala již 30 kusů techniky, od úpravny vody přes cisterny na vodu, do několika krajů v republice. Na Správu se obrací zejména starostové malých a středních obcí. Pokud nejde o krizový stav, musí obce za zapůjčení techniky platit, podle druhu techniky se nájemné pohybuje v rozmezí od 2000 do 5000 korun za měsíc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní zemědělská a potravinářská inspekce v loňském roce zjistila při 71 kontrolách nevyhovující reklamu na potraviny

22:11 Státní zemědělská a potravinářská inspekce v loňském roce zjistila při 71 kontrolách nevyhovující reklamu na potraviny

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v roce 2019 mj. cíleně kontrolovala dodržování prá…