Správa železnic: Oprava výpravní budovy ve Veselí nad Lužnicí

21.03.2021 15:40

Kompletní rekonstrukce výpravní budovy ve stanici Veselí nad Lužnicí může začít. Správa železnic vybrala dodavatele stavebních prací.

Správa železnic: Oprava výpravní budovy ve Veselí nad Lužnicí
Foto: Správa železnic
Popisek: Správa železnic

řestavbu celého objektu, zahrnující změnu uspořádání interiéru, přesunutí kotelny do suterénu a vybudování toalet přístupných z haly a nových komerčních prostor, provede společnost AVERS. Maximální přípustná nabídková cena byla stanovena na 53,5 milionu korun. Vítěz tendru rekonstrukci zrealizuje za 42,8 milionu.

Anketa

Uškodí ODS odchod Pavla Novotného?

4%
18%
hlasovalo: 9841 lidí

Přestavba výpravní budovy začne v červnu, dokončení prací je plánováno na květen příštího roku. Ve všech podlažích dojde ke změně dispozičního uspořádání. V prvním podlaží se vybudují nové toalety, které budou přístupné i z haly. Dále zde vzniknou nové komerční prostory a dojde ke zrušení a přesunutí kotelny do suterénu. Ve druhém podlaží se zrekonstruují kancelářské prostory pro potřeby zaměstnanců Správy železnic, třetí podlaží bude stavebně připraveno pro budoucí komerční využití. V celé budově se obnoví rozvody kanalizace, vody, topení, vzduchotechniky, klimatizace a elektroinstalace.

Kompletní výměnou projde střecha včetně krovu. V rámci rekonstrukce proběhne také oprava fasády z režného zdiva spolu s obnovením původní podoby poškozených štukatérských prvků. Dojde rovněž k výměně dveří a oken, pro zachování původního historického rázu výpravní budovy budou osazena dřevěná špaletová okna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

22:45 Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

Nad obcí Bartošovice v Orlických horách na pravostranném přítoku Bartošovického potoka byl letos dok…