Správa železnic: Se změnou jízdního řádu se otevřou nové zastávky i zprovozní nový most přes Labe

08.12.2021 15:08 | Tisková zpráva

V souvislosti se změnou jízdního řádu dochází také k některým novinkám na železniční infrastruktuře. Na Brněnsku se otevírají dvě nové zastávky Brno-Starý Lískovec a Ostopovice, zahájí se provoz v obou kolejích po novém mostě přes Labe u Čelákovic, vrátí se vlaky v elektrické trakci na trať mezi Hodonín a Břeclav a dojde i k dalším drobným změnám. Ne všechny se ale projeví hned od neděle 12. prosince, kdy začne nový jízdní řád platit.

Správa železnic: Se změnou jízdního řádu se otevřou nové zastávky i zprovozní nový most přes Labe
Foto: Správa železnic
Popisek: Správa železnic

Dobrou zprávou pro cestující je vždy zřízení nových zastávek. Letos se s příchodem nového jízdního řádu otevírají dvě v okolí Brna, které se vybudovaly v rámci modernizace železniční tratě mezi Brnem-Horními Heršpicemi a Střelicemi. Konkrétně jde o Brno-Starý Lískovec a Ostopovice. Na Kroměřížsku ponese dosavadní zastávka Rajnochovice nový název Podhradní Lhota. V letošním roce byla kompletně zrekonstruována a obec Podhradní Lhota v této souvislosti zažádala o její přejmenování. Naopak vlaky přestanou definitivně zastavovat na zastávce Bezpráví, která leží na rekonstruovaném úseku hlavního železničního koridoru mezi Ústím nad Orlicí a Brandýsem nad Orlicí.

V nedalekých Pardubicích se 17. prosince zprovozní dvě zrekonstruovaná nástupiště. Ke stejnému datu skončí výluka mezi hlavním pardubickým nádražím a stanicí Pardubice-Rosice nad Labem. Vlaky se tak vrátí na trať mezi krajskou metropolí a Chrudimí. V polovině prosince se otevře také část modernizovaného úseku mezi Uničovem a Libinou, vlaky budou jezdit až do Troubelic.

Už na konci listopadu byl zahájen zkušební provoz výhybny Bartoušov, která umožňuje vhodnější křižování vlaků na jednokolejné trati Nymburk – Kopidlno – Jičín, čímž dojde ke zkrácení jízdních dob. Cestujícím slouží nově vybudována zastávka Žitětín, která nahradí původní zastávku v Bartoušově.

Ke změnám v provozu dochází na trati mezi Prahou a Lysou nad Labem. V polovině prosince začne zkušební provoz v obnoveném úseku mezi Čelákovicemi a odbočkou Káraný, tedy i přes nový most přes Labe. Hned s prvním dnem platnosti nového jízdního řádu se vrátí vlaky v elektrické trakci do úseku Hodonín – Břeclav, který byl v červnu poničený tornádem. Pozitivní zprávou pro cestující bude i to, že se během prosince a prvních týdnů roku 2022 omezí stavební práce na některých stavbách, jízda vlakem tak bude plynulejší.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FNUSA: Aktuálně máme 16 pacientů s nemocí COVID-19

12:08 FNUSA: Aktuálně máme 16 pacientů s nemocí COVID-19

Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně máme aktuálně celkem 16 pacientů s nemocí COVID-19. Z toho j…