Správa železnic: Stavbaři se v Lovosicích přesunou z nástupišť do nádražní budovy

21.03.2024 19:02 | Tisková zpráva

V Lovosicích odstartují už letos na jaře stavební práce, které vrátí původní lesk tamní nádražní budově. Objekt z roku 1968 dostane zateplenou fasádu i střechu, cestující ocení účelnější vnitřní prostory. Přínosem rekonstrukce bude také výrazné snížení provozních nákladů. Hotovo bude příští rok v létě.

Správa železnic: Stavbaři se v Lovosicích přesunou z nástupišť do nádražní budovy
Foto: Správa železnic
Popisek: Správa železnic

Ve stanici Lovosice v současné době finišují práce na vybudování bezbariérového přístupu na všechna nástupiště. Stavební ruch zde ale neutichne ani v následujících měsících, jen se přesune do zdejší nádražní budovy. Její podobu navrhl známý architekt Josef Danda, dokončena byla v roce 1968 současně s přestavbou celé stanice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Jaroslav Komínek byl položen dotaz

Prezident

O jakých věcech, které mu nepřísluší, podle vás prezident rozhoduje? A proč by nemohl vystupovat do politiky, když je politik, kterého volilo nejvíce občanů ze všech politiků?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Unikátní škola v kraji připravuje žáky na situace, kde jde o život

7:33 Jihočeský kraj: Unikátní škola v kraji připravuje žáky na situace, kde jde o život

Není to běžná střední škola. V jejích třídách totiž studují nejen řemeslníci a technici, ale i budou…