Správa železnic prodlouží podchod v Benešově

14.03.2021 19:27 | Zprávy

Správa železnic hledá zhotovitele prodloužení stávajícího podchodu ve stanici Benešov u Prahy. Díky realizaci tohoto projektu dojde ke zvýšení bezpečnosti a komfortu cestujících i k lepšímu napojení západní části města na železniční stanici a autobusové nádraží. Odhadovaná cena stavby je 37 866 000 korun, hotovo má být do konce letošního roku.

Správa železnic prodlouží podchod v Benešově
Foto: Správa železnic
Popisek: Správa železnic

Podchod ve stanici Benešov u Prahy zajišťuje v současnosti přístup od výpravní budovy a autobusového nádraží na ostrovní nástupiště č. 2 a 3. V rámci stavby dojde k jeho prodloužení pod celým kolejištěm, propojí se tak západní předměstí včetně přístupu k zámku Konopiště s východní částí města. Délka nové části podchodu bude 45,5 metru, šířka čtyři metry, podchod bude ukončen výstupním objektem spolu se schodištěm a výtahem pro zajištění bezbariérového přístupu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Jaký smysl bude mít vaše cesta na Slovensko? A kdo všechno tam pojede?

To teď budete jezdit paralelně s budoucí vládou? Myslíte, že to bude působit dobře, a že to povede k něčemu dobrému – uvnitř i navenek? PS: V čem s vámi souhlasím je, že tam měli jet napoprvé i vaši zástupci, ale jet tam znovu je podle mě mimo.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa odhalila tisíce neznačených cigaret a elektronických cigaret

7:33 Celní správa odhalila tisíce neznačených cigaret a elektronických cigaret

Příslušníci Sekce dohledu Celního úřadu v Plzni provedli v uplynulých týdnech dvě rozsáhlé kontrolní…