Správa železnic zastavuje veškerou přeshraniční a dálkovou mezinárodní osobní železniční dopravu

16.03.2020 7:34

V souvislosti s koronavirem se od soboty 14. března 2020 zastavuje veškerá přeshraniční a dálková mezinárodní osobní železniční doprava.

Správa železnic zastavuje veškerou přeshraniční a dálkovou mezinárodní osobní železniční dopravu
Foto: SŽDC
Popisek: SŽDC

Vážení cestující, v návaznosti na usnesení vlády ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru /označovaný jako SARS CoV-2/ na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až d) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, pro řešení vzniklé krizové situace, rozhodla o přijetí krizových opatření, tímto ve smyslu ustanovení § 6 odst. 1 písm. b) krizového zákona

Vláda z a k a z u j e

Všem dopravcům v mezinárodní drážní osobní dopravě s účinností od 14. března 2020 od 00:00 hodin přepravu cestujících přes hranice České republiky.

Toto rozhodnutí Vlády ČR ukládá všem dopravcům v mezinárodní drážní osobní dopravě vyloučit  přepravu cestujících přes hranice České republiky s účinností od výše uvedeného data. Soupravy jedoucí ze a do sousedních zemí mohou zajišťovat přepravu cestujících ve vnitrostátním úseku.

Dopravcům v mezinárodní drážní osobní dopravě se sídlem v ČR jakož i dopravcům se sídlem mimo ČR se umožňuje dopravit prázdné soupravy bez cestujících do / mimo území ČR.

Cestující bude Správa železnic informovat prostřednictvím vývěsek ve stanicích, dle časových možností opakovaným mimořádným operativním hlášením staničního rozhlasu či zveřejněním textu na informačních tabulích.

Z rozhodnutí krizového štábu Slovenské republiky bude zastavena železniční osobní doprava mezi Slovenskem a Českou republikou od 13. března 2020 od 07:00 hodin.

Správa železnic zajišťuje na svých nádražích zvýšený mimořádný úklid a dezinfekci, a to jak veřejných prostor, tak i sociálního zázemí. Do dnešního dne instalovala 272 dezinfekčních stojanů / nástěnných dezinfekcí na 202 nádražích. Jedná se především o nádraží v krajských a hlavním městě nebo o příhraniční stanice a nádraží s větší frekvencí cestujících. Ve stanicích jsou umístěny informační tabule s pokyny a informacemi v souvislosti s šířením koronaviru na našem území.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: Prezident republiky podepsal osm zákonů

15:16 Hrad: Prezident republiky podepsal osm zákonů

Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v pondělí dne 27. září 2021 těchto osm zákonů: