Správa železniční dopravní cesty: Drážní hasiči převzali nové cisterny

14. 7. 2018 9:04

Představitelé Hasičské záchranné služby Správy železniční dopravní cesty (HZS SŽDC) převzali v Jičíně prvních deset speciálních cisternových vozidel. V letošním roce dosáhnou investice do obnovy zásahové techniky drážních hasičů téměř 300 milionů korun a do jejich výzbroje přibude 48 vozidel.

Správa železniční dopravní cesty: Drážní hasiči převzali nové cisterny
Foto: szdc.cz
Popisek: Správa železniční dopravní cesty
reklama

„Jedná se nejen o obnovu stávající techniky, která si žádá modernizaci, ale také o zakoupení zcela nových druhů vozidel. Drážní hasiči jen za měsíc červen vyjeli k 677 zásahům, z toho bylo 459 mimořádných událostí, 107 dopravních nehod a 218 preventivních a technických zákroků. Práce drážních hasičů má velký záběr a podle toho jsou zapotřebí i speciální vozidla. Díky podpoře Ministerstva dopravy, Státního fondu dopravní infrastruktury i samotné Správy železniční dopravní cesty budeme nyní vyzbrojeni moderní technikou,“ upřesnil David Soukup, ředitel Hasičské záchranné služby SŽDC.

Slavnostní předání je součástí první etapy projektu Obnova vozového parku – Hasičská záchranná služba SŽDC – speciální vozidla, financovaného z prostředků SFDI. Konkrétně jde o standardní hasičské cisterny CAS 20 a CAS 30 na podvozku SCANIA. Jsou určené pro jednotky v Havlíčkově Brodě, Chomutově, Přerově, Liberci a Kralupech nad Vltavou.

V následujících etapách bude hasičská flotila doplněna ještě o další cisterny a chemický technický automobil na podvozku FUSO CANTER používaný pro likvidaci uniklých nebezpečných látek. Přibude i vyprošťovací speciál na podvozku SCANIA, automobilový jeřáb LIEBHERR nebo automobilová plošina pro práci ve výškách. Plošina je kontejnerová a na jeden podvozek se dá umístit více nástaveb.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace krajů ČR: Rada jednomyslně podpořila požadavek na kompenzační bonusy

8:24 Asociace krajů ČR: Rada jednomyslně podpořila požadavek na kompenzační bonusy

Jednomyslně odsouhlasili hejtmani připojení krajů k požadavku Svazu měst a obcí ČR (SMO ČR) a Sdruže…