Správa železniční dopravní cesty: Projekt železnice na ruzyňské letiště má první územní rozhodnutí

27.11.2019 10:58 | Zprávy

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dosáhla významného pokroku v přípravě modernizace trati Praha – Kladno s připojením Letiště Václava Havla. K úseku Kladno – Kladno-Ostrovec získala územní rozhodnutí a již připravuje dokumentaci pro stavební povolení.

Správa železniční dopravní cesty: Projekt železnice na ruzyňské letiště má první územní rozhodnutí
Foto: SŽDC
Popisek: SŽDC

V rámci tohoto stupně povolovacího řízení chce investor spolupracovat s kladenskou radnicí zejména na podobě zastávky Kladno město. Modernizace trati spočívá především ve výstavbě druhé koleje a úpravě železničních stanic a zastávek.

„Nepočítáme-li finišující rekonstrukci Negrelliho viaduktu, je kladenský úsek první, k němuž jsme v rámci přípravy železnice na letiště obdrželi územní rozhodnutí. Jde o významný milník celé investice, protože pokud vše půjde dobře, v roce 2021 vybereme dodavatele stavby a o dva roky později by tento úsek mohl být hotový. Souběžně jsme na velmi dobré cestě v rámci povolovacího procesu u dalších dvou úseků, takže trať na letiště začíná mít reálné obrysy,“ řekl generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: V roce 2025 jsme podpořili rekordních 2 354 projektů

16:26 Nadace ČEZ: V roce 2025 jsme podpořili rekordních 2 354 projektů

V loňském roce největší firemní nadace v České republice podpořila celkem 2 354 projektů po celé Čes…