Stále více Čechů dává přednost soukromé letecké dopravě

04.09.2013 13:58

Po silnici nebo v oblacích? Co se týče cestování nejen za privátními, ale zvláště pracovními záležitostmi, bohatší Češi se stále více přiklání k druhé variantě. Počet zájemců o koupi nového malého vrtulníku se v posledních třech letech zdvojnásobil. O 29 procent vzrostl také zájem o pilotní kurzy na malé vrtulníky.

Stále více Čechů dává přednost soukromé letecké dopravě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dopravní letadlo, ilustrační foto

„V současné době zaznamenáváme nárůst zvláště v poptávce po individuálních kurzech letecké školy,“ komentuje situaci provozovatel letecké školy LION Helicopters Jan Krčil.  „Výcvik jako jediní v České republice provádíme na malém a bezpečném vrtulníku typu Guimbal Cabri G2. Obecně mohu potvrdit, že kurzy pilotování pro vlastní potřebu jsou stále oblíbenější, je to trend. Už dávno se nejedná jen o výsadu profesionálů,“ dodal ředitel letecké školy Krčil.

O letecké výcviky mají zájem manažeři i lékaři

Manažer přilétající na obchodní jednání v soukromém vrtulníku nebo špičkový lékař operující za hodinu na druhé straně republiky, to jsou dnes už zcela běžné jevy. Nastává ale doba, kdy se o možnosti nákupu soukromých vrtulníků začíná kvůli nižším cenám i nákladům zajímat i širší veřejnost. Cena nového bezpečného vrtulníku se v současnosti lehce přehoupne přes částku 7 milionů korun.

Vrtulníková doprava se stává alternativou

Vrtulníková doprava je podle pilotů efektivní a velmi bezpečnou alternativou silničnímu provozu. Počet havárií vrtulníků s ohledem na množství letů je minimální. Navíc je tento dopravní prostředek vždy k dispozici a jeho majitelé většinou nemají problém s hledáním parkovacího místa.

„Cestování malými vrtulníky má hned několik výhod. Žádné zácpy, rychlost, létat se dá doslova za čímkoliv – prací, sportem ale i zábavou. Přichází doba, kdy z vrtulníků už nebudou vystupovat jen VIP osobnosti, ale třeba váš soused s manželkou,“ uzavírá Krčil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Akademie věd ČR: Průlom ve studiu elektromechanického chování molekul

22:29 Akademie věd ČR: Průlom ve studiu elektromechanického chování molekul

Vědci z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR, Fyzikálního ústavu AV ČR a Univerzity Palackého v…