Státní fond životního prostředí: Dotace na snížení světelného smogu rozebrány

22.11.2017 19:35

O dotace na snížení světelného znečištění v obcích ležících na území národních parků je velký zájem, vyčleněné finance byly vyčerpány více jak dva měsíce před stanoveným termínem. Rychle mizí i dotace na kofinancování projektů podpořených z Operačního programu Životní prostředí.

Státní fond životního prostředí: Dotace na snížení světelného smogu rozebrány
Foto: Státní fond životního prostředí
Popisek: Státní fond životního prostředí
reklama

Od září letošního roku mohly obce v národních parcích žádat v rámci výzvy č. 15/2017 o finanční podporu na výměnu svítidel veřejného osvětlení nebo například na úpravu či instalaci sloupů a stožárů veřejného osvětlení. Motivací pro realizaci těchto projektů jim byla vedle nabízené 85procentní dotace také snaha snížit světelné znečištění, kterým trpí zejména ptactvo. Připraveno pro ně bylo 15 milionů korun, které se díky velkému zájmu stihly vyčerpat s velkým předstihem a příjem žádostí na tyto projekty byl proto uzavřen necelé tři měsíce od spuštění příjmu žádostí. Do 21. listopadu 2017 dorazilo na Státní fond životního prostředí ČR 9 žádostí o dotaci v celkové výši přesahující 16 milionů korun.

Projekty na snížení světelného smogu tvoří ale jen část z pestré škály aktivit, na které výzva č. 15/2017 nabízí finanční podporu. Obce tak stále mají šanci například opravit nebo nově vybudovat cesty a chodníky, pořídit nové lavičky, odpadkové koše, informační tabule či navigační značení, zpracovat rozvojové dokumenty zaměřené na životní prostředí, modernizovat a dovybavit informační centra ad. Příjem žádostí je v případě těchto podporovaných aktivit stále otevřen.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Temelín je na vedra připraven

7:33 ČEZ: Temelín je na vedra připraven

Udržet maximální možnou výrobu elektřiny i při tropických teplotách je úkolem letního opatření, kter…