Státní hrad Šternberk zve na Víkend v renesančních kostýmech

04.08.2017 8:06

Státní hrad Šternberk zve všechny návštěvníky na Víkend v renesančních kostýmech. Jedna z nejnavštěvovanějších akcí roku se uskuteční v sobotu 5. srpna 2017 od 14 do 18 hodin a v neděli 6. srpna 2017 od 10 do 18 hodin.

Státní hrad Šternberk zve na Víkend v renesančních kostýmech
Foto: hrad-sternberk.cz
Popisek: Státní hrad Šternberk
reklama

Průvodci oblečeni v historických kostýmech provedou návštěvníky celým hradem. Připraveny budou nejen informace z historie hradu, ale i mnoho zajímavého o historii módy a oblékání. Vstupné na prohlídky činí 160 Kč pro dospělé osoby, studenti a senioři zaplatí 110 Kč a rodinné vstupné za dvě dospělé osoby a až tři děti činí 430 Kč.

V hodovním sále hradu bude připravena půjčovna kostýmů pro veřejnost. Dospělí návštěvníci i děti mohou vybírat z více jak 50 dobových kostýmů. Netradiční snímky do rodinného alba si lze pořídit vlastním fotoaparátem nebo se nechat vyfotit fotografem. Přímo v hodovním sále bude připraven profesionální fotokoutek Future-foto-fun vybavený moderní technologií dotykového fotozrcadla s možností přímého tisku fotografií včetně zajímavých grafických podkladů. Půjčovné kostýmů činí 50 Kč za osobu, za 4 člennou rodinu zaplatíte 150 Kč.

Vrcholem víkendu bude sobotní módní přehlídka renesančních šatů. Přehlídka se uskuteční na nádvoří hradu a její začátek je naplánován na 17 hodin. Přehlídku zajišťuje umělecká agentura History of fashion.

Chcete-li si vyzkoušet historické kostýmy, pořídit si atraktivní fotografie nebo se dozvědět více o historii módy, navštivte o víkendu 5. - 6. srpna 2017 státní hrad Šternberk. Je pro vás připraven program Víkend v renesančních kostýmech. Těšíme se na vaši návštěvu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Dozorčí rada Pražské plynárenské odvolala předsedu představenstva Pavla Janečka

18:04 MHMP: Dozorčí rada Pražské plynárenské odvolala předsedu představenstva Pavla Janečka

Na zasedání dne 15. ledna 2021 dozorčí rada Pražské plynárenské, a.s., odvolala Ing. Pavla Janečka z…