Státní podnik DIAMO spustil webové stránky o heřmanické haldě v Ostravě

01.06.2020 20:11

Sanace a rekultivace odvalu v Ostravě-Heřmanicích patří mezi největší projekty státního podniku DIAMO a zároveň mezi aktivity, o které se zajímají obyvatelé i představitelé regionu. Státní podnik se proto rozhodl vytvořit pro veřejnost webové stránky o této ekologické zátěži a postupu její sanace.

Státní podnik DIAMO spustil webové stránky o heřmanické haldě v Ostravě
Foto: red
Popisek: Budova ředitelství s.p. DIAMO
reklama

Nové stránky jsou členěny do několika částí, nejobsáhlejší z nich je sekce nazvaná Životní prostředí, která popisuje průběh i výsledky monitoringu ovzduší, podzemních a povrchových vod, termické aktivity a pracovního prostředí. Mimo jiné připomíná, že státní podnik nechal vypracovat v roce 2019 mimořádné měření kvality ovzduší v pracovním prostředí na odvalu a v obydlené části v Ostravě-Heřmanicích. Výsledky potvrdily, stejně jako pravidelný monitoring škodlivin, že při sanaci heřmanického odvalu nedochází k překračování limitních hodnot nebo hodnot obvyklých pro ovzduší v Ostravě.

Zájemci najdou na webu kromě výsledků měření škodlivin a vlivů na okolí také stručnou historii, popis sanačních a rekultivačních postupů, mapy, fotografie a další souvislosti, například informace o mezinárodních projektech, které se zabývaly situací odvalu Heřmanice. Státní podnik zároveň zřídil e-mailovou adresu speciálně pro dotazy, které se vztahují k haldě.

Heřmanická halda je jedním z nejstarších a nejrozsáhlejších míst, kde je uložena hlušina z těžby černého uhlí v minulých staletích na Ostravsku. Patří zároveň mezi problémové lokality, kde se projevila termická aktivita. Cílem státního podniku je postupně odval zabezpečit, aby nezapáchal, neprášil a nijak neohrožoval okolí. Po sanaci a rekultivaci může být území smysluplně využito ve prospěch obyvatel Ostravy a okolí.

Webové stránky o heřmanické haldě: www.diamo.cz/hermanickahalda

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní muzeum: Poklady numismatických sbírek

22:36 Národní muzeum: Poklady numismatických sbírek

Národní muzeum otevřelo 2. července tohoto roku v pořadí již čtvrtou pokoronavirovou výstavu s názve…