Státní pozemkový úřad zavádí procesní řízení

17.05.2018 17:56

Státní pozemkový úřad úspěšně dokončil úvodní etapy projektu zpracování vrcholového procesního modelu úřadu, který zvýší efektivitu práce a sníží chybovost.

Státní pozemkový úřad zavádí procesní řízení
Foto: SPÚ
Popisek: Státní pozemkový úřad

Projekt je rozvržen celkem do čtyř etap. V současné době je dokončena první a druhá etapa, jejichž předmětem byla analytická část a návrh zjednodušení procesů vykonávaných na SPÚ.

Zavedení procesního modelu povede k vyšší efektivitě práce a značně sníží chybovost, jelikož případná nežádoucí rizika nových rozhodnutí budou identifikována hned v počátcích. Současně dojde ke sjednocení procesů napříč SPÚ na krajských pracovištích a pobočkách včetně zjednodušení pracovních postupů směrem ke klientům.

„Zavedením procesního modelu sledujeme moderní trendy v řízení veřejné správy v rámci České republiky a navazujeme na strategii resortu ministerstva zemědělství. V rámci projektu jsou zaváděny nástroje a principy, které zefektivní a zkvalitní poskytované veřejné služby,“ hodnotí projekt ústřední ředitelka Státního pozemkového úřadu Svatava Maradová.

Na základě identifikace aktuálních problémů na SPÚ dochází k upřesnění a zjednodušení v těchto oblastech: spisová služba, elektronizace dokumentů a agendy správy majetku státu.

Projekt zpracování procesního modelu byl zahájen přibližně před rokem a předpokládaný termín ukončení je v červenci 2019.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

BESIP: Počet usmrcených na silnicích narostl v osmi krajích, přibylo vážných nehod zapříčiněných nepřiměřenou rychlostí

22:16 BESIP: Počet usmrcených na silnicích narostl v osmi krajích, přibylo vážných nehod zapříčiněných nepřiměřenou rychlostí

Rok 2018 přinesl z hlediska počtu usmrcených a těžce zraněných osob při dopravních nehodách nepřízni…