Státní veterinární správa: Evropská komise vyhlásila tendr na vakcínu proti klasickému moru prasat

15.10.2021 19:38 | Tisková zpráva

Evropská komise (EK) 6. října 2021 vyhlásila výběrové řízení na nákup, skladování a dodávky živé oslabené vakcíny proti klasickému moru prasat. Lhůta pro doručení nabídek je do 17. listopadu 2021.

Státní veterinární správa: Evropská komise vyhlásila tendr na vakcínu proti klasickému moru prasat
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

Do výběrového řízení se mohou přihlásit i české subjekty, proto informaci Státní veterinární správa zveřejňuje na svém webu. Další podrobnosti k této výzvě k podávání nabídek naleznete ZDE.

V dubnu letošního roku vstoupil v účinnost legislativní balík navázaný na nařízení (EU) 2016/429 o nákazách zvířat a o změně a zrušení některých aktů v oblasti zdraví zvířat („právní rámec pro zdraví zvířat“). Na základě čl. 48 odst. 1 tohoto nařízení může EK v souvislosti s některými nákazami zvířat zřídit unijní banky antigenů, očkovacích látek a diagnostických přípravků za účelem skladování a obměny zásob vybraných biologických produktů, včetně očkovacích látek a odpovídat za správu takových zásob.

Očkování je základním nástrojem pro prevenci, kontrolu a eradikaci vybraných nákaz (tzv. nákazy uvedené na seznamu dle nařízení (EU) 2016/429), mezi nimi i klasického moru prasat. V případě nutnosti by banka vakcín proti klasickému moru prasat usnadnila dostupnost očkovacích látek a rychlou vakcinační odpověď tím, že by zaručila dodávky, pokud by neexistovala okamžitá alternativa, nebo by překlenula období, než si členský stát nebo třetí země budou moci zakoupit vlastní očkovací látky proti této nákaze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VLS: Vánoční stromky z Ralska dostaly děti z dětských domovů na Liberecku i senioři

22:45 VLS: Vánoční stromky z Ralska dostaly děti z dětských domovů na Liberecku i senioři

Lesníci VLS z Mimoně, kteří spravují přírodní oblast Ralska, včera rozvezli vánoční borovičky z lesů…