Státní veterinární správa: Provozovatel v Praze boural maso bez schválení SVS

13.03.2019 22:11 | Zprávy

Státní veterinární správa při společné kontrole s Policií ČR a Celní správou odhalila v pražských Štěrboholích nepovolené zacházení s živočišnými produkty v provozu, který dosud nemá pro tuto činnost od veterinárního dozoru schválení.

Státní veterinární správa: Provozovatel v Praze boural maso bez schválení SVS
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

Přestože podnikatel již před časem zažádal o schválení, schvalovací proces nemohl být ještě dokončen.  Kontrola byla provedena na základě indicií, že navzdory chybějícímu schválení provozovatel zahájil činnost.

Jak ukázala kontrola provedená veterinárními inspektory za asistence policistů a celníků dne 8. března 2019, provoz  stále nesplňuje některé požadavky pro zacházení s živočišnými produkty. Není zcela dostavěn, nemá zajištěno nakládání s živočišnými odpady, není chráněn proti průniku hlodavců. Hygienickým požadavkům při kontrole neodpovídaly ani pracovní oděvy zaměstnanců, byly zjištěny i další závady v provozní hygieně. Z těchto důvodů nelze zaručit zdravotní nezávadnost potravin.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Řidičák

Zajímalo by mě, jak je to s vaším avizovaným odevzdáním řidičáku? Nebo jste to jen tak plácnul, abyste se zviditelnil, což by bylo stejně hloupé, jako ta vaše rychlá jízda a je fakt, že vy politici rádi něco slibujete a pak couváte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ICOMOS: Opravit Výtoňský most je správné rozhodnutí

13:21 ICOMOS: Opravit Výtoňský most je správné rozhodnutí

Vyjádření ICOMOS k rozhodnutí o opravě mostu na Výtoni