Středočeský kraj: Radní projednali deset žádostí o dotaci za více než šest milionů

08.01.2023 21:56 | Tisková zpráva

Rada Středočeského kraje projednala a doporučila zastupitelům ke schválení celkem 10 žádostí o dotaci z Programu 2022 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu podpory včasné přípravy projektů EU 2021 + a NIP.

Středočeský kraj: Radní projednali deset žádostí o dotaci za více než šest milionů
Foto: Středočeský kraj
Popisek: Středočeský kraj - logo

Dotace jsou poskytovány obcím, příspěvkovým organizacím a dobrovolným svazkům se sídlem ve Středočeském kraji, a to na včasnou přípravu projektů. Mezi žadatele se rozdělí více než 6,1 milionu korun, přičemž se jedná zejména o projekty, týkající se vodovodní a kanalizační infrastruktury či oblasti školství. „Dotace jsou v současné době poskytovány na projektovou přípravu. Našim cílem je, aby obce a města měly co nejvíce připravených projektů a mohly žádat o finanční prostředky z budoucích dotačních titulů,“ vysvětluje náměstek pro oblast financí a dotací Michael Kašpar.

Anketa

Kdo by hájil ČR před Bruselem lépe?

hlasovalo: 28224 lidí

Nejvyšší dotace, a to 2 352 000 Kč, by měla putovat na projektovou dokumentaci svazkové školy Chýně-Hostivice. Celkem 540 000 Kč v případě kladného stanoviska zastupitelů je pak určeno na technickou studii nové základní školy Bezručova v Mělníku. Celkem 500 000 Kč by pak měl získat Svazek obcí Region Jih, a to na projektovou dokumentaci k navýšení kapacity zásobování vodovodních spotřebišť (přivaděč, vodojem, opatření). Obec Seletice žádá o stejnou částku na projekt decentrálního systému čistírny odpadních vod.

Svazek obcí – JEKOZ přichází s projektem navýšení kapacity skupinového vodovodu (500 000 Kč). Obec Tetín žádá taktéž o půl milionů korun (projektová dokumentace k navýšení kapacity čističky odpadních vod). Obec Hudčice požaduje dotaci na projektovou přípravu splaškové kanalizace a ČOV (500 000 Kč). Na projektovou přípravu projektu rozšíření vodovodu žádá také obec Chudíř (371 000 Kč) a Kobylnice (262 000 Kč). V neposlední řadě se počítá s částkou přesahující 160 000 Kč pro projekt nového zdroje pitné vody v obci Jestřábí Lhota.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo zahraničí: První Národní rozvojový den v Černínském paláci

13:21 Ministerstvo zahraničí: První Národní rozvojový den v Černínském paláci

Ve čtvrtek 25. dubna se na Ministerstvu zahraničních věcí uskuteční historicky první Národní rozvojo…