Středočeský kraj: Recyklace v kraji funguje, projekty v oblasti odpadového hospodářství budou pokračovat

30.08.2013 9:40

Středočeský kraj prodlouží spolupráci se společnostmi ASEKOL s.r.o., Praha a ELEKTROWIN a.s., Praha, se kterými vytvořil řadu společných projektů v oblasti odpadového hospodářství. Rozhodla o tom na svém posledním zasedání Rada Středočeského kraje.

Středočeský kraj: Recyklace v kraji funguje, projekty v oblasti odpadového hospodářství budou pokračovat
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Les, ilustrační foto

S organizací ASEKOL s.r.o., Praha realizoval Středočeský kraj společné projekty pro vytvoření funkčního a efektivního systému zpětného odběru a odděleného sběru použitých elektrozařízení na území Středočeského kraje od roku 2006 do roku 2012. „S ohledem na dosažené výsledky realizovaných projektů, zejména zvýšení v nejsledovanějších ukazatelích, jako je četnost sběrných míst pro zpětný odběr použitých elektrospotřebičů a množství odebraných elektroodpadů, bychom rádi ve společných projektech pokračovali,“ řekl středočeský hejtman Josef Řihák.

Společný projekt Středočeského kraje a společnosti ASEKOL s.r.o., Praha se tak prodlouží na období let 2013 – 2014. „V tomto období se v rámci dohody například vybaví města a obce stacionárními kontejnery či proběhne projekt Recyklohraní. Půjde již o pátý ročník školního tohoto vzdělávacího a sběrového projektu,“ doplnil hejtman Řihák.

Středočeský kraj bude pokračovat ve spolupráci i se společností ELEKTROWIN  a.s., Praha, se kterou uskutečňoval společné projetky pro vytvoření funkčního a efektivního systému zpětného odběru použitých elektrozařízení na území Středočeského kraje od roku 2011 do loňského roku. „Tyto projekty byly s ohledem na kompetence kraje nejvýznamnějším nástrojem pro plnění cílů stanovených v Plánu odpadového hospodářství Středočeského kraje,“ poznamenal náměstek pro životní prostředí Marek Semerád.

Společný projekt Středočeského kraje a společnosti ELEKTROWIN  a.s., Praha  bude tak pokračovat i v období let 2013 – 2014. „Díky dohodě dojde například k rozšíření kontejnerového výměnného systému WINTEJNER  ve vybraných městech a obcí,“ doplnil náměstek Semerád. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Kr-stredocesky.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poslanci zvolili členem NKÚ Romana Sklenáka

10:57 Poslanci zvolili členem NKÚ Romana Sklenáka

Poslanci 15. září zvolili v tajné volbě novým členem Kolegia NKÚ Mgr. Romana Sklenáka. Pro jeho zvol…