Studenti a lékaři představí výsledky unikátní robotické rehabilitace

19.03.2015 16:16

V pondělí 23. března v 11 hodin se uskuteční na pardubické střední průmyslové elektrotechnické škole (Karla IV. 13, 531 69 Pardubice) představení nových projektů v oblasti robotické rehabilitace a také praktická ukázka této metody, která pomáhá pacientům s nemocemi pohybového ústrojí, lidem po úrazu nebo mozkové mrtvici.

Studenti a lékaři představí výsledky unikátní robotické rehabilitace
Foto: red
Popisek: Mozek, ilustrační foto
reklama

Setkání se budou účastnit zástupci a žáci školy, ředitel Hamzovi léčebny Václav Volejník, u nichž probíhala klinická studie na deseti pacientech. „Další z hostů bude europoslanec Tomáš Zdechovský, který daroval jeden z kinectů Hamzově léčebně a který s námi od počátku spolupracuje. Pozván je také odborný poradce Jan Charvát,“ popisuje učitel Pavel Čáp, který se studenty pracuje na vývoji robotických pomůcek pro rehabilitaci.

Vloni představili a otestovali novinku. Ta funguje tak, že pacient pomocí pohybu ruky ovládá robotickou kouli, kinect snímá  jeho pohyby a senzor vyhodnocuje, zda se na rehabilitaci soustředí. Pacient se může léčit doma, protože data o rehabilitaci se ukládají, a svému lékaři jen dodá výsledky. „Tyto nové pomůcky se už používají při léčbě pacientů, kteří mají problém s pohybovým ústrojím. Výsledky jsou velmi zajímavé. Hravou formou dochází k rehabilitaci. Nápad studentů, který vznikl na pardubické škole, se postupně dostává do medicíny a bude pomáhat lidem,“ oceňuje práci studentů a učitelů europoslanec Zdechovský, který stál na počátku vývoje v této oblasti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senior Pointy pomáhají s registrací k očkování, problém je totiž i přečíst SMS

13:30 Senior Pointy pomáhají s registrací k očkování, problém je totiž i přečíst SMS

Senior Pointy se houfně zapojují do pomoci seniorům. Prochází s nimi krok po kroku proces registrace…