Studentská sekce Buddy VŠTE je třetí v Evropě

21.04.2014 16:40

Studentská sekce ESN Buddy VŠTE je třetí nejlepší začínající sekcí v Evropě. Vyjímečné ocenění získala v Miláně v rámci valné hromady Erasmus Student Network (ESN). Tedy evropské neziskové organizace, která má ve 32 zemích přes 440 lokálních sekcí. Ty poskytují vysokoškolákům zázemí při studijních výměnných pobytech.

Studentská sekce Buddy VŠTE je třetí v Evropě
Foto: VŠTE
Popisek: Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích
reklama

Pro členy spolku z řad studentů Vysoké školy technické a ekonomické (VŠTE) v Českých Budějovicích jde o skvělý výsledek. Jejich práci při dnešním setkání ocenil také rektor Marek Vochozka.

„Prosadit se na takové úrovni je známkou kvality. Proto jsem na naše studenty pyšný. Díky nim se VŠTE zařadila do prestižní skupiny škol, v nichž mají zahraniční studenti zajištěnou pomoc při integraci do místního prostředí. A bezesporu to je i výtečná vizitka pro město a kraj, v němž tito cizinci studují a žijí,“ uvedl rektor. 

O ocenění ESN STAR Awards se v 11 kategoriích zaměřených na různé činnosti, ucházelo 150 studentských sekcí řady zemí. „My jsme získali oceněni v rámci kategorie „nováčků“, tedy začínajících sekci,“ upřesňuje student Martin Zeman, prezident ESN Buddy VŠTE. Hodnocení prováděly výbory ESN International, které v tomto případě zaujala práce českobudějovických vysokoškoláků za uplynulý rok. Tedy činnost, akce a výlety organizované pro a se zahraničními studenty.

 Na VŠTE studentský spolek Buddy existuje oficiálně od ledna 2012 a od dubna 2013 je součástí ESN. Zapojeno je do něho na třicet studentů, kteří se starají o cizince, přijíždějící v rámci výměnných pobytů studovat na VŠTE. Dobrovolnická práce začíná už třeba zasláním pokynů o cestě a po příjezdu pokračuje pomocí s ubytováním, vyřízením dokumentů nebo při jednání na úřadech. A také při studiu nebo naplňování volného času. „Pro zahraniční studenty jsme zárukou kvality a dodržování standardů uznávaných na evropské úrovni,“ uvedl Martin Zeman. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

22:11 Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

Přes 36 milionů korun během 4 let investoval Středočeský kraj do zvýšení konkurenceschopnosti 143 m…