Suchý a Molavcová zazpívají písničky ze Semaforu v budějovickém rozhlase

09.09.2017 8:00

Středa 13. září se v Českých Budějovicích stane svátkem pro všechny příznivce divadla Semafor a dvou jeho legend - Jiřího Suchého a Jitky Molavcové. Oba se osobně představí ve velmi atraktivním písničkovém programu ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Veřejná nahrávka začíná v 19 hodin.

Suchý a Molavcová zazpívají písničky ze Semaforu v budějovickém rozhlase
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Ústřední dvojici v unikátní veřejné nahrávce na pódiu doprovodí skvělá kapela divadla Semafor pod vedením pianisty Jiřího Svobody.

Neměly by chybět klasické hity výjimečné autorské dvojice Suchý-Šlitr jako Blues pro tebe, Klokočí, Tři tety a řada dalších, ale i novější písničky, například Kdykoliv kdekoliv s hudbou Michala Pavlíčka a textem Jiřího Suchého.

Návštěvníci rozhlasových nahrávek mohou podpořit Nadační fond Českého rozhlasu, který pomáhá dětem i dospělým s těžkým zrakovým postižením. Když v den akce přispějí v rozhlasové recepci do pokladničky Světlušky, získají místenku s předstihem jako poděkování za podporu nevidomých a slabozrakých.

„V loňském roce lidé podpořili Světlušku částkou 24 tisíc korun. Těší mě, že tuto možnost si vybírá stále více a více lidí, přestože místenky nabízíme také volně ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice. Prostředky pomohly nevidomým i v Jihočeském kraji,“ doplňuje ředitel stanice Zdeněk Duspiva.

Herečka, muzikantka, spisovatelka, moderátorka a samozřejmě zpěvačka Jitka Molavcová má jižní Čechy velice ráda: „Vzpomínám si, jaké úspěchy jsme měli v Českých Budějovicích s Kyticí a jak nás obecenstvo vlídně přijalo. Také jsem v jižních Čechách točila s režisérem Vítkem Hrubínem, synem velkého českého básníka, televizní filmy, kde jsem s Michalem Tučným zpívala půvabné jihočeské lidové písničky Ty hvězdičko malá a Já, ubohá děvečka.“

„Miluju jihočeské rybníky a vůni tamních lesů. Jižní Čechy jsou pro mne zkrátka místo zaslíbené,“ dodává Jitka Molavcová.

Přijďte prožít krásný večer s Jiřím Suchým, Jitkou Molavcovou a jejich neobyčejný programem „Semafor U Tří lvů“ ve středu 13. září od 19 hodin v budově Českého rozhlasu České Budějovice. Vstup na veřejnou nahrávku je volný, místenky získáte v našem vysílání nebo v den koncertu v rozhlasové recepci v ulici U Tří lvů 1.

Podzimní večery s Českým rozhlasem České Budějovice si rozhodně nenechte ujít. Až do konce roku připravujeme množství zajímavých veřejných nahrávek hudebních vystoupení mnoha žánrů. Těšit se můžete na Věru Martinovou, Rozhlasový swingový orchestr s Annou a Felixem Slováčkovými, Iva Jahelku a řadu dalších.

Více informací se dozvíte na webu ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj chce zpřístupnit přírodní památku Orty

22:30 Jihočeský kraj chce zpřístupnit přírodní památku Orty

Orty jsou bývalý kaolínový důl a přírodní památka v katastru obcí Borek, Hosín a Hrdějovice u Českýc…