Šumava „putuje“ k dětem do dětských domovů, škol, ale i do nemocničních knihoven nebo domovů pro seniory

08.03.2016 18:33

Správa Národního parku Šumava doplňuje knihovny nejrůznějších institucí vybranými tituly, které za celých 25 let vydala. Do dětských domovů, knihoven, vysokých i odborných středních škol tak putuje více než tisícovka kusů knih, brožur, DVD a her s environmentální tématikou.

Šumava „putuje“ k dětem do dětských domovů, škol, ale i do nemocničních knihoven nebo domovů pro seniory
Foto: NP a CHKO Šumava
Popisek: NP a CHKO Šumava

„Za pětadvacet let jsme vydali docela dost materiálů a to jak ryze odborných, tak populárně naučných nebo odpočinkových. Všechny by měly být mezi lidmi, a to nejen mezi našimi návštěvníky nebo odborníky, ale i mezi těmi, kteří se na Šumavu dostanou velmi sporadicky nebo tu ještě vůbec nebyli,“ vysvětluje ředitel Správy Národního parku Šumava Pavel Hubený důvody, které vedly k tomu, že vybrané materiály Správa bezplatně poskytne nejrůznějším organizacím.

„Oslovili jsme bezmála sedmdesát nejrůznějších institucí, od obecních knihoven, nemocnic, dětských domovů, přes domovy pro seniory, odborné knihovny až po základní, střední a vysoké školy. Zájem o naše materiály nakonec projevila polovina ze všech oslovených, kterým jsme je nabídli,“ říká referentka oddělení marketingu Jana Zvettlerová.

„Pochopitelně jsme pro každou instituci pečlivě připravili soubor materiálů, který se jim hodí. Pro dětské domovy nebo základní školy jsou určené materiály více obrazové, včetně her, jako jsou pexetria a podobně. Pro odborné knihovny, odborné střední a vysoké školy zase materiály, které budou sloužit hlavně pro výuku,“ dodává Jana Zvettlerová.

Správa Národního parku Šumava poskytla pro poznávání a vzdělávání například knihy „Jelenovití na Šumavě“, „CHKO padesátiletá“, „Zapomenuté dědictví“ nebo DVD „Za tajemstvím šumavských lesů.

„My s Národním parkem Šumava už několik let spolupracujeme, a proto bylo logické, že možnosti získat knihy a hry, využijeme. Je to jedinečný způsob, jak se naše děti trochu víc a jinak seznámí se Šumavou a to i přesto, že jezdí na Šumavu na školy v přírodě do Stožce nebo na Kvildu. Některé materiály dostanou děti jako dárky, jiné využijí naši učitelé ve výuce,“ říká ředitel Dětského domova a Základní Školy ve Volyni Jiří Pán.

V souborech nejrůznějších knih a brožur, které slouží především k poznávání Šumavy a vzdělávání, bylo i několik materiálů psané v němčině a angličtině, například brožury „Šumavská rašeliniště“, „Průvodce geologií Šumavy“ nebo brožura „Boubínský prales“, které putují do jazykové školy.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

návrat Ukrajinců

Je podle vás fér někoho nutit jít válčit, když nechce, a lze takové lidi vůbec nějak motivovat? Jestli někdo před válkou utekl, myslíte, že je něco, co ho přiměje jít válčit? Vždyť není nic cennějšího, než život. A jelikož se válka pro Ukrajinu nevyvíjí vůbec dobře, není třeba řešit, co bude Ukrajin...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

20:48 Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

V rámci oslav výročí Pražského povstání se dnes konal vzpomínkový pietní akt na místě bývalého nacis…