Svaz průmyslu a dopravy podpoří soutěž pro žáky a studenty v Moravskoslezském kraji

16.10.2015 19:30

Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) v příštím roce podpoří soutěž Inovační firma Moravskoslezského kraje, kterou vyhlašuje Moravskoslezský kraj a organizuje Agentura pro regionální rozvoj. SP ČR podpoří novou kategorii Inovátor junior, které se budou moci zúčastnit žáci základních a středních škol a studenti škol vysokých. Na dnešní panelové diskusi na téma „Budoucností průmyslu v regionech jsou inovace“ v Ostravě to před zhruba stovkou přítomných podnikatelů a dalších odborníků řekl viceprezident SP ČR Jan Rafaj.

Svaz průmyslu a dopravy podpoří soutěž pro žáky a studenty v Moravskoslezském kraji
Foto: spcr.cz
Popisek: Svaz průmyslu ČR, SP ČR

„Chceme tím podpořit rozvoj tolik potřebné spolupráce mezi školami a firmami. Naším cílem je, nenechal ležet ladem kreativitu mladých lidí a dát jim možnost, rozvíjet ji ve prospěch firem,“ uvedl Jan Rafaj. Výsledky nové kategorie již zavedené soutěže budou vyhlášeny v listopadu roku 2016.

Stranou snah o povzbuzení zájmu mladých lidí o studium technických oborů v Moravskoslezském kraji nezůstávají ani místní firmy a podnikatelé. Řadu zajímavých a lákavých programů pro mladé zájemce o techniku dlouhodobě připravuje Svět techniky – Science and Technology Center, který v areálu Dolních Vítkovic vybudovala společnost Vítkovice Holding, a.s., jejíž generální ředitel a předseda jejího představenstva Jan Světlík se rovněž zúčastnil dnešní diskuse.

S novou iniciativou ve prospěch podpory studia na technických školách přišla i společnost Třinecké železárny, a.s. Ve dnech 16. a 17. června příštího roku uspořádá Mezinárodní výstavu technických novinek, patentů a vynálezů. Účastníkům i návštěvníkům dnešní panelové diskuse to řekl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Jan Czudek. V rámci tzv. INVENT ARENY proběhne i čtvrtý ročník mezinárodních řemeslnických her učňů základních a středních škol. Soutěží v oborech elektrotechnik, hutník, mechanik a dalších se zůčastní studenti z  ČR, Slovenska, Polska, Maďarska, Německa a Rakouska.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Sněmovna posvětila konečnou podobu novely zákona o pobytu cizinců

19:11 Hospodářská komora: Sněmovna posvětila konečnou podobu novely zákona o pobytu cizinců

Poslanci schválili podnikateli dlouho očekávanou novelu zákona o pobytu cizinců, která výrazně zjedn…