TATRA TRUCKS: Tatra pomáhá při hašení požárů v Izraeli

15.06.2018 9:51

Na podzim minulého roku financovala Česká republika nákup hasičského speciálu společnosti TATRA TRUCKS jako podporu státu Izrael. Příjemcem hasičského speciálu TATRA PHOENIX Euro 6 byl Židovský národní fond (Keren Kayemeth Leisrael – Jewish National Fund).

TATRA TRUCKS: Tatra pomáhá při hašení požárů v Izraeli
Foto: Czechoslovak Group
Popisek: TATRA TRUCKS

Posláním fondu je vykupovat půdu pro židovské osídlení a dále též například vysazování stromů, zalesňování či zemědělské projekty. Hasičská TATRA se již v Izraeli aktivně zapojila do hašení požárů.

„Jednou z forem „protestů" hnutí Hamás v posledních dnech je posílání zápalných náloží z Gazy na izraelské území. V důsledku toho došlo k rozsáhlým požárům nejen polí, ale i přírodní rezervace. Hašení se zúčastnili i hasiči našeho fondu a pozornost přitáhl vůz TATRA, zakoupený loni vládou České republiky. TATRA si v Izraeli přímo v akci při hašení lesních požárů dělá skvělou reklamu," řekl po návratu z Izraele Michal Pacovský, prezident české rady Židovského národního fondu.

Zástupci Izraele si v loňském roce konfigurovali vůz TATRA PHOENIX Euro 6 s krátkou kabinou, na podvozek byla následně v Továrně hasicí techniky v Poličce vyhotovena hasičská nástavba. Vše ve žlutých barvách, které v Izraeli označují hasičskou techniku. Následně byl hasičský speciál loni na podzim Milanem Chovancem, tehdejším ministrem vnitra, a Michaelou Marxovou, ministryní práce a sociálních věcí, předán Izraeli.

Naposledy se hasičský vůz TATRA podílel na hašení lesního požáru v přírodní rezervaci nedaleko Gazy na jihu Izraele. Automobily TATRA jsou ve světě vyhlášeny díky skvělé práci v terénu, při hašení lesních požárů v Izraeli proto poskytuje hasičský speciál darovaný českou vládou nenahraditelné služby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aukce Paláce Broadway vítěze nepřinesla, ÚZSVM proto osloví stávajícího nájemce

22:54 Aukce Paláce Broadway vítěze nepřinesla, ÚZSVM proto osloví stávajícího nájemce

Dnešní výběrové řízení s elektronickou aukcí s historicky nejvyšší minimální cenou, a to 1 miliarda …