THMP: Vánoční dekorace na stožárech veřejného osvětlení

06.12.2018 16:57

Technologie hlavního města Prahy, a. s., (THMP), jako správce pražského veřejného osvětlení jménem Hlavního města Prahy zajišťuje pronájem stožárů veřejného osvětlení na umístění vánočních dekorů. Ve všech městských částech Prahy je tak možné vidět na stožárech veřejného osvětlení více než 15 tisíc kusů vánočních dekorů.

THMP: Vánoční dekorace na stožárech veřejného osvětlení
Foto: thmp.cz
Popisek: Technologie hlavního města Prahy - logo
reklama

Vánoční dekorace na stožárech veřejného osvětlení jsou nedílnou součástí adventní atmosféry v Praze a společně se slavnostním osvětlením památek a významných objektů ve vánočním čase podtrhují půvaby hlavního města.

„Ačkoli pronájem stožárů VO na umístění vánočních dekorací povolujeme a smluvně pro ně zajišťujeme odběr elektrické energie, jejich instalace je plně v gesci jednotlivých městských částí, abychom se mohli plně věnovat správě, provozu a údržbě veřejného osvětlení,“ řekl Tomáš Novotný, místopředseda představenstva Technologie hlavního města Prahy, a. s.

Kromě největšího vánočního stromu na Staroměstském náměstí se s nástupem vánočního času po celé Praze rozsvěcuje ve všech městských částech 48 vánočních stromů napojených na VO hlavního města Prahy.

V letošním roce (2018) je vše naplánováno tak, aby se všechny vánoční dekorace a stromy rozsvítily mezi 26. listopadem a 6. prosincem. Konkrétní termíny si určuje každá městská část, jelikož k rozsvěcení se zpravidla váže doprovodný kulturní program připomínající české vánoční tradice. Po celé Praze jsou tak letos vánoční dekory ve 12 provedeních umístěny na zhruba 15.500 stožárech VO společně se třemi sty vánočních řetězů.

Orientace umístění dekorů se řídí výškou stožárů. V místech, kde jsou stožáry VO vysoké a ozdoby by tak nepřekážely projíždějícím nákladním vozidlům, dekorace se instalují nad vozovkou a v místech, kde jsou světelná místa VO s nízkými stožáry, se dekorace instalují nad chodník.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Puštíci vyvedli mláďata

22:45 Zoo Ostrava: Puštíci vyvedli mláďata

Hnízdní sezóna je v plném proudu i u sov. V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava aktuálně v…