Technologická agentura ČR ve Zlínském kraji

19.03.2019 16:32

V úterý 12. března 2019 proběhla na půdě Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně další událost ze série kulatých stolů. Cílem této řady akcí je podpořit širší zapojení výzkumných institucí a firem v regionech do aplikovaného výzkumu. Akci zorganizovala Technologická agentura ČR (TA ČR) v rámci projektu Otevřený úřad.

Technologická agentura ČR ve Zlínském kraji
Foto: TA ČR
Popisek: Technologická agentura České republiky (TA ČR)

Úvodní seznámení účastníků, které přispělo k větší otevřenosti účastníků a jejich vzájemné poznání. Poté  se slova ujal Pavel Komárek, člen předsednictva TA ČR. Představil aktuální veřejné soutěže v rámci programů TA ČR včetně nových, které bude TA ČR administrovat pro Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo životního prostředí a Ministerstvo dopravy. Vysvětlil také praktický význam webových aplikací, kterými jsou vyhledávač projektů STARFOS a online prezentace informací TAČRvDATECH. Poté Eva Šviráková, regionální koordinátorka pro Zlínský kraj, představila možnosti a potenciál kraje pro aplikovaný výzkum a experimentální vývoj. Ukázala na statistických datech silné stránky ekonomiky Zlínského kraje i jeho výzvy pro budoucí období. V následné moderované diskusi byla zejména zdůrazněna potřeba komunikace mezi zástupci strategických článků měst ve Zlínském kraji, úřadu Zlínského kraje a projektových oddělení univerzity s firmami ve Zlínském kraji. Byla také probírána možnost většího zapojení malých a středních podniků do výzkumných a vývojových aktivit tak, aby posílení ekonomických činností s vyšší přidanou hodnotou přinášely kraji zisk a prosperitu. Tam, kde je zajímavá práce, tam jsou přitahováni mladí lidé s vysokoškolským vzděláním, kteří přinášejí kraji potřebnou sílu na řešení dalších nových projektů.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: Zaregistrujte se, kraj pomůže vyhledat zdroje pro realizaci vašeho projektu

20:27 Liberecký kraj: Zaregistrujte se, kraj pomůže vyhledat zdroje pro realizaci vašeho projektu

Soukromé firmy, veřejné instituce, ale i podnikatelé, kteří plánují své projekty v Libereckém kraji,…