Technologie hlavního města Prahy: Hlavní město zahájilo obnovu věžních hodin na pražských památkách

18.05.2020 14:21

V letošním roce projdou generální opravou věžní hodiny u sedmnácti pražských památek. Zajistí ji městská společnost Technologie hlavního města Prahy (dále „THMP“), která se o více než 500 věžních a veřejných hodin v hlavním městě stará.

Technologie hlavního města Prahy: Hlavní město zahájilo obnovu věžních hodin na pražských památkách
Foto: thmp.cz
Popisek: Technologie hlavního města Prahy - logo
reklama

„V prvních čtyřech měsících letošního roku jsme již revitalizovali hodiny na kostele  sv. Remigia v Čakovicích, hodiny Geologického ústavu v Klárově a jako zatím poslední přišly na řadu hodiny kostela sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí,“ uvedl radní HMP Jan Chabr s tím, že obnova letos čeká hodiny na dalších čtrnácti objektech. „Opravy se tak dočkají například i hodiny svatého Mikuláše na Malostranském náměstí nebo kostel svaté Ludmily na Náměstí Míru,“ dodal.  

Podle předsedy představenstva THMP Tomáše Jílka nejprve probíhá prvotní prohlídka hodin na místě. „Teprve poté, co zjistíme, v jakém stavu jsou, demontujeme je a přesuneme k dílenské opravě. Během ní revitalizujeme číselníky a kontrolujeme všechny mechanické i elektrické části stroje. Ty, které to potřebují, revitalizujeme,“ popsal Tomáš Jílek. „Z dílny hodiny putují zpět k věži, proběhne jejich kompletace a uvedení do provozu. Na závěr ještě vždy děláme revizi elektrické instalaci po opravě,“ doplnil.

Historie pražských hodin sahá dále než šest set let do minulosti a jejich přítomnost ke koloritu města neodmyslitelně patří. „I v tomto oboru bychom rádi modernizovali a zejména na uličních hodinách plánujeme nasadit dálkové řízení a dálkové seřizování tak, aby nám občané nemuseli volat, že po výpadku elektrické proudu přišli pozdě třeba na schůzku,“ představil s nadsázkou plány společnosti Tomáš Jílek.

Hlavní město Praha má v majetku celkem 57 věžních a 458 veřejných hodin na území města. Již druhým rokem se o ně stará společnost THMP, která současně spravuje pražské veřejné osvětlení a městský kamerový systém. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Home office neznamená nepřetržitou pracovní dobu

7:33 dTest: Home office neznamená nepřetržitou pracovní dobu

Díky digitálním technologiím jsme neustále k zastižení. Zaměstnavatelé a zaměstnanci si tak zvykli, …