Teko Technology: Živnostníci kupují tiskárny z druhé ruky či si je pronajímají

03.03.2013 14:02

Rostoucí trend v nákupu použitých laserových tiskáren, pronájmu kancelářské techniky a zvýšený zájem o kompatibilní tiskové náplně odhaluje průzkum společnosti Teko Technology, předního tuzemského výrobce a distributora kancelářské techniky.

Teko Technology: Živnostníci kupují tiskárny z druhé ruky či si je pronajímají
Foto: Teko Technology
Popisek: Teko Technology
reklama

Hlavními faktory ovlivňujícími nákup tiskáren mezi malopodnikateli zůstává počet tisků, technologie tisku, náklady a barevnost. Přibližně 90 % respondentů užívá inkoustové tiskárny, ale necelá polovina z nich připouští, že do budoucna plánuje sáhnout k laserové technologii.

Nejčastější volbou při výběru tiskové techniky mezi živnostníky a malými firmami jsou inkoustové tiskárny, k jejich užívání se hlásilo až 90 % dotázaných. Umožňují plnobarevný tisk, jejich pořizovací cena je poměrně nízká, ale spotřební materiál se může velmi prodražit. Pro uživatele je důležitá i značka techniky, do které investují. Nejedná se jen o věrnost určité značce, ta je zásadní jen pro 9 % dotázaných. Malé kanceláře často zvažují i dostupnost značkového servisu. U laciné a neznačkové techniky je oprava často neefektivní a neekonomická.

Lídrem na trhu jsou obecně laserové tiskárny. Rozšířené jsou hlavně ve velkých a středních kancelářích. „V uplynulých dvou letech jsme zaznamenali zvýšený zájem o tonery do laserových tiskáren i ze strany drobných podnikatelů,“ potvrdil Petr Kempa, zástupce Teko Technology. Laserové tiskárny jsou ekologičtější a ekonomičtější než inkoustové, pořizovací cena je vyšší. Poskytují kvalitní tisk díky vysoké rozlišovací schopnosti. „Pokud tisknete prezentace, loga či fotografie ve větším množství, laserovou tiskárnu jednoznačně oceníte,“ komentoval Kempa. Ostrost znaků, úspornost a spolehlivost i při vyšším množství výtisků, to jsou hlavní přednosti této technologie.

Na množství tisku záleží

Druhým parametrem při volbě tiskárny je množství tisků, které má být schopná vyrobit. Pro tisk pěti až deseti „faktur“ měsíčně postačí inkoustová tiskárna. Pro každodenní tisk 20 a více stránek se už vyplatí investice do laserové technologie. „Vratná je během několika měsíců používání a nabízí vyšší spolehlivost a životnost. U většího počtu tisků je důležitým parametrem i rychlost, tedy počet stran vytištěných za minutu,“ komentuje Petr Kempa z Teko Technology.

Náklady a nákup „ojeté“ tiskárny

Vhodná tiskárna pro malou či domácí kancelář se dnes dá pořídit již za několik set korun.  Rozhodovacím parametrem jsou proto hlavně celkové náklady včetně spotřebního materiálu a případného servisu. Mezi živnostníky se objevuje nový trend nákupu starších použitých tiskáren, převážně laserových. Pořizovací náklady jsou minimální, ale hrozí problémy s opotřebovanými součástkami, jejichž cena je často srovnatelná s cenou nové tiskárny.

Barevná versus černobílá

Jednobarevný tisk ušetří značné náklady na tiskových kazetách, ale ne vždy si s ním kancelář vystačí. Pro prezentační materiály, fotografie, reprezentativní tisky či letáky je vhodnější používat plnobarevný tisk s vysokým rozlišením. Inkoustové barevné tiskárny nabízejí čtyřbarevný systém CMYK nebo vícebarevný. Ceny jejich náplní nejsou oproti laserovým tonerům o moc nižší a jejich spotřeba je značná. Laserové barevné tiskárny mají vyšší pořizovací náklady i ceny spotřebního materiálu, zato zaručují kvalitní plnobarevný tisk a zvládnou vytisknout jednu stránku i za 0,50 Kč. Jejich tonery mají mnohem delší životnost než náplně inkoustových tiskáren a tvoří je sypký tonerový prach.

Spotřební materiál

Nákup techniky je hlavní investicí, spotřební materiál je nutností, bez které se tisknout nedá. Jeho výběr a ceny, případně dostupnost zákaznického servisu, jsou dalším z kritérií výběru konkrétní tiskárny. Jde o tiskové optické válce, tonery a papír. U papíru je třeba brát v úvahu jeho gramáž a také formát. Ceny značkových tonerů a tiskových náplní jsou poměrně vysoké, ale i tyto náklady se dají efektivně snížit. „Existují levné kompatibilní tonery, které splňují všechny tiskové i výrobní požadavky a jejich koncovou cenu nezvyšuje brand výrobce tiskáren,“ zdůraznil Petr Kempa, zástupce Teko Technology. Například kompatibilní tuzemské tonery TEKO sníží spotřební náklady o 50 – 70 %, splňují všechny potřebné normy a jejich výrobce na ně poskytuje záruku dva roky.

Rozhodování mezi koupí a pronájmem

Možnosti řešení kancelářského tisku se v poslední době rozšířily o nabídku pronájmu tiskáren. Nejedná se zatím o převládající trend, ale z dlouhodobého hlediska jde o výhodné řešení bez pořizovacích nákladů. Službu zaměřenou na SOHO poskytuje svým zákazníkům například Teko Technology. Jako jedna z mála umožňuje pronájem vícero značek tiskáren než jedné jediné. Můžete si tak vybrat ze značek Brother, Canon, Epson, HP, Lexmark, Konica, Kyocera, Minolta, Oki, Samsung nebo Xerox.

Průzkum je z období od října do prosince loňského roku. Zúčastnilo se jej 150 subjektů ze SOHO ((Small Office/Home Office). Průzkum se zabýval jak faktory ovlivňujícími výběr tiskárny, tak celkovými náklady na provoz tiskárny v prostředí malých kanceláří do pěti zaměstnanců.

Více informací můžete získat na http://www.teko-toner.cz.

O TEKO TECHNOLOGY s.r.o.

Společnost TEKO TECHNOLOGY je přední český specialista na profesionální renovace tonerů, kazet a pásek do laserových, inkoustových a jehličkových tiskáren, kopírek a faxů. Na českém trhu působí od roku 1998 a od té doby získala desetitisíce spokojených zákazníků. Vyrábí vlastní značku tonerů TEKO, které jsou zcela kompatibilní se zařízeními značek Apple, Brother, Canon, Epson, Fujitsu, HP, IBM, Lexmark, Konica, Kyocera, Lanier, Minolta, Mita, Nes, Oki, Olivetti, Panasonic, Philips, Printronix, Ricoh, Samsung, Sanyo, Sharp, Star, Tally, Tektronix, Toshiba, Utax a Xerox.

Svým zákazníkům nabízí TEKO TECHNOLOGY s.r.o. možnost odběru zboží na sedmi místech po České republice, dále odbornou pomoc na všech prodejnách a dopravu objednaného zboží zdarma. Všechny prodávané výrobky jsou šetrné k životnímu prostředí a jsou vyrobeny z recyklovatelných materiálů. Zárukou kvality služeb TEKO TECHNOLOGY s.r.o. jsou oborové certifikáty ČSN EN ISO 9001:2009. Více informací naleznete na stránkách http://www.teko-toner.cz .

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Liberec: Po znovuotevření bran nově čeká na návštěvníky pásovec

22:49 Zoo Liberec: Po znovuotevření bran nově čeká na návštěvníky pásovec

Každý rok se Zoo Liberec snaží pro návštěvníky přichystat nějakou novinku, ať už v podobě nové stavb…