Tématem letního dvojčísla Komory.cz jsou vzdělávání a zdraví jako benefity moderní firmy

14.07.2017 19:54

65 procent generace Z bude pracovat na pozicích, které dnes ještě neexistují. Zetka právě sedí ve školních lavicích, na tabletu listují učebnicí, možná ale mají i její papírové vydání. Na tom vlastně nesejde, co je podstatné, jestli učitelé učí děti, nebo jen látku.

Tématem letního dvojčísla Komory.cz jsou vzdělávání a zdraví jako benefity moderní firmy
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo
reklama

Jestli rozvíjejí jejich talent a silné stránky a ty slabší prostě nechávají slabými, aby jim společně ukazovali směr, který je bude bavit, protože k němu prostě mají vlohy. To je jen jedna rovina pohledu na vzdělávací systém, který si zaslouží obdobnou míru inovací, jaké je dopřáno jiným odvětvím.

Jestliže se trh zrychluje, respektive mění se mnohem rychleji než kdykoli předtím, musí s ním školy základní, střední i vysoké držet krok. Příliš se to nedaří (i z jiných než systémových důvodů českého vzdělávacího systému) a Česku chybí správní lidé na správných místech. Pro firmy je situace už neudržitelná, a než aby nadále volaly po změnách, řeší personální nedostatečnost vlastními investicemi do vzdělávání. Hledají a podporují talenty z vlastních řad, doškolují a přeškolují zaměstnance a financují budování podnikových škol.

V jedné z firem se tak děje v rámci Podnikatelského plánu. Možná se nakonec ukáže, že veřejnému statku, jakým je školství, se lépe daří, když je uchopen „kapitalistickým“ způsobem. V každém případě se možnost vzdělávání stává benefitem moderní firmy a například i podle toho se mladí uchazeči o zaměstnání rozhodují, kterému zaměstnavateli dají přednost. Jak vzdělané Česko bude, je v rukách českých podnikatelů.

Letní dvojčíslo Komory.cz můžete stáhnout ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AMSP: Zřiďte si datovou schránku a pomozte sobě i svému úřadu

7:34 AMSP: Zřiďte si datovou schránku a pomozte sobě i svému úřadu

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) se připojuje k výzvě spolu s Hospodář…