Teroristické útoky v Londýně: Výzva k vyhnutí se oblastem London Bridge a Borough Market

04.06.2017 9:16

Velvyslanectví ČR v Londýně důrazně vyzývá k vyhnutí se oblastem London Bridge a Borough Market. V oblastech došlo v sobotu 3. června večer k teroristickým útokům, policie oblasti uzavřela, zasahují zdravotní a bezpečnostní složky.

Teroristické útoky v Londýně: Výzva k vyhnutí se oblastem London Bridge a Borough Market
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

V sobotu 3. června 2017 ve večerních hodinách se v Londýně odehrála série dvou velmi vážných incidentů - teoristických útoků. Nejprve lehké nákladní auto jízdou po chodníku po mostě London Bridge ve 22:08 hod. smetlo několik chodců, následně na nedalekém Borough Market z dodávky vystoupili tři muži, kteří začali noži útočit na náhodné chodce jdoucí po Borough High Street. 

Londýnská policie vyzývá, aby se lidé vyhnuli oblastem London Bridge a Borough Market.

O půlnoci policie vydala twitterem návod občanům, kteří by se případně setkali s útočníky: "Run, Hide, Tell" ("Uteč, Schovej se, Oznam policii"). 

Mimo provoz jsou vlakové stanice  London Bridge, Waterloo East, London Charing Cross a London Cannon Street. Metro uzavřelo stanice London Bridge, Borough, Monument Station 

V případě potřeby se obracejte na nouzovou linku ZÚ Londýn: +44 77 6968 2442 nebo na Operační a informační centrum MZV: +420 224 182 425.

AKTUALIZACE k 4.6.2017, 01:15 hod.: Třetí incident, který se odehrál v sobotu 3. června večer v londýnské oblasti Vauxhall, později policie označila za "pobodání" nesouvisející s incidenty na London Bridge a Borough Market. Oficiální informace Londýnské metropolitní policie: https://twitter.com/metpoliceuk

AKTUALIZACE k 4.6.2017, 6:59 hod.: Londýnská metropolitní policie zřídila kancelář a tel. linku, na kterou se mohou obracet lidé obávající se v souvislosti se včerejším teroristickým útokem v Londýně o své blízké: 0800 096 1233 a +44(0)20 7158 0197 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NPÚ: Obnova lázeňského parku v Bílině

22:46 NPÚ: Obnova lázeňského parku v Bílině

Lázeňský park je součástí prohlášené kulturní památky městské lázně Kyselka, která zahrnuje budovy l…