Tisková zpráva: Helena Vondráčková znovu dobyla polské Sopoty!

06.08.2020 12:46

Legendární zpěvačka Helena Vondráčková vystoupila na mezinárodním hudebním festivalu Sopot Classic, který byl tentokrát věnovaný české vážné a populární hudbě. Znovu tak dobyla Operu Leśna, kde v roce 1977 získala jednu ze svých nejprestižnějších cen Grand Prix 77 sopotského festivalu.

Tisková zpráva: Helena Vondráčková znovu dobyla polské Sopoty!
Foto: Sopoty Classic
Popisek: Helena Vondráčková
reklama

První část programu, který moderoval autor známé knihy o Česku Mariusz Szczygiel, byla klasická a v druhé - popové části - jsem vystoupila se svým galakoncertem doprovázená velkým symfonickým orchestrem města Sopot a mojí kapelou Charlie Band. Samozřejmě, že jsem zazpívala i hit Malovaný džbánku, který Poláci milují,“ říká Helena Vondráčková.

Zpěvačka se do Polska vrátila po čtyřměsíční pauze způsobené koronavirovou epidemií. ?Do Opery Leśna sice mohlo přijít jen 1,5 tisíce fanoušků, ale o to více vytvořili dechberoucí a spontánní atmosféru,“ dodala zpěvačka, kterou v Sopotech čekal i festivalový doprovodný program, v rámci něhož se setkala přímo se svými příznivci.Helena Vondráčková momentálně v Česku dokončuje nové album, na kterém pracuje s producentem Kájou Maříkem. V září pak vyrazí na odložené české turné Vzhůru k výškám. Do Polska by se na podzim mohla vrátit v rámci dokončení televizní show Star Voice, když hvězdy mají hlas, v jejíž porotě na jaře zasedla. Koronavirus ale vysílání pořadu přerušil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize: Novinky z Cannes - Oscarová Judy, Malkovich jako Nový papež nebo Útok v Salisbury

21:20 Česká televize: Novinky z Cannes - Oscarová Judy, Malkovich jako Nový papež nebo Útok v Salisbury

Série Nový Papež oscarového režiséra Paola Sorrentina, Útok v Salisbury natočený podle skutečných ud…