Třeboňští pištci nahrají velikonoční koncert v budějovickém rozhlase

16. 3. 2016 17:50

Velikonoční týden zahájíme v českobudějovickém rozhlasovém studiu opravdu svátečně, a to koncertem Třeboňských pištců. Na květnou neděli 20. března od 19 hodin předvedou Třeboňští pištci ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice to nejlepší ze svého repertoáru.

Třeboňští pištci nahrají velikonoční koncert v budějovickém rozhlase
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Třeboňští pištci mají za sebou úctyhodné množství krásných koncertů v Čechách a zahraničí i sestavu pěkných desek. V Českém rozhlase České Budějovice se představí v nejsilnější sestavě také s violoncellistou Pavlem Barnášem, sólistou Symfonického orchestr Českého rozhlasu.

Multižánrový soubor zobcových fléten Třeboňští pištci je již úctyhodných 42 let veden manželskou učitelskou dvojicí Václavem a Milenou Šimečkovými a v repertoáru má hudbu renesanční a barokní, jihočeské lidovky, jihoamerické folklórní melodie, spirituály, ryzí swingovky, irské skladby a občas podnikne výlety i do světové populární hudby.

Třeboňští pištci na podzim roku 2011 absolvovali jedinečný zájezd do Vatikánu, kde jejich umění přihlížel i papež Benedikt XVI.

Záznam koncertu Třeboňských pištců odvysílá Český rozhlas České Budějovice na Velikonoční pondělí 28. března po 18. hodině na frekvenci 106,4 FM nebo na webu www.budejovice.rozhlas.cz.

Vstup je volný. Místenky si lze získat pouze ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice nebo v rozhlasové recepci hodinu před začátkem v ulici U Tří lvů 1. Kapacita sálu je omezena.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čeští hasiči přijali japonskou výzvu

21:18 Čeští hasiči přijali japonskou výzvu

Český národní tým sportovců v disciplínách TFA (Toughest Firefighter Alive - Nejtvrdší Hasič Přežije…